Dni sa predlžujú, príroda je v rozkvete a všetko naokolo srší pozitívnou energiou. Ideálny čas na piknik! Naozaj nezáleží na tom, či ste denno-denne v ruchu veľkomesta alebo máte stresujúcu prácu. Zastavte sa na chvíľu a užite si čas strávený so svojimi blízkymi.
Vďaka praktickým tipom z IKEA bude príprava na piknik naozaj jednoduchá!
PH022210Všade samé dobroty

Čo by to bol za piknik bez jedla. Základnými surovinami správneho pikniku sú chlieb a dobrá nátierka.
Ak však chcete svojim blízkym pripraviť piknik „na mieru“ a viete, že majú špeciálne požiadavky na jedlo, zoberte základné ingrediencie so sebou.
V praktických dózach KORKEN jedlo prenesiete a následne aj servírujete podľa potreby. Vyhnete sa tak nespokojným pohľadom a „popiknikovému upratovaniu“ – dózy jednoducho skryjete naspäť do špajze.

Netreba však zabúdať ani na pitný režim! K horúcemu počasiu pasujú svieže chute. Namiešajte chuťovo pestrú limonádu a prelejte ju do ľahko uzatvárateľných fliaš so zátkou KORKEN.

ikea-Mix2

 

Žiadny piknikový košík, žiadny problém

V dnešnej dobe ľudia nechodia na piknik tak často, ako tomu bolo v minulosti. Preto je zrejmé, že piknikový kôs nie je súčasťou povinnej výbavy každej jednej domácnosti. Pokiaľ piknikový kôs nevlastníte, tak nezúfajte, pikniková deka túto situáciu s prehľadom vyrieši.

Umiestnite všetky dobroty uprostred deky a zviažte protiľahlé konce k sebe, aby ste vytvorili balíček (ako na obrázku). Z uzlíkov sú zrazu praktické rúčky a všetky dobroty zostanú vo zvislej polohe. Žiadny neporiadok, len príjemné popoludnie vonku.

piknikova deka

ikea

Prekvapte svojich hostí originálnym servírovaním

Potrebujete len farebný papier a stužky… a papierové kornútiky sú na svete! Samozrejme, je potrebné myslieť aj na to, čím budete jesť.
Klasické príbory alebo farebné plastové usporiadajte do látkového prestierania a zabaľte ich so sebou tiež! Na ozvláštnenie a väčšiu zábavu môžete použiť aj paličky.

ikeamix

PH141565

Teraz už naozaj nie je na čo čakať, pozvyte svojich blízkych na piknik!

zdroj a fotky: ikea.com