Auto na podnikanie

v Ak na svoje podnikanie budete potrebovať auto musíte zaplatiť registračné poplatky. Tieto poplatky sa odzrkadľujú od výkonu motora a jeho veku teda doba od prvej registrácie vozidla. Zvýhodnené to budú mať nájme ty ktorý si zaobstarajú elektromobil.

elektromobil

v Registračný poplatok sa avšak nezmení. Jeho výška ostáva pri sume 33 eur. Ak však si zakúpite auto na podnikanie s nižším obsahom ako je 202 kilowattov tento poplatok sa zníži na polovicu a ak bude mať viac ako 202 kilowattov poplatok bude vyšší.

v Ak si zoberiete auto na operatívny lízing, registračný poplatok bude súčasťou splátok. Preto operatívny lízing bude vyšší a podnikateľ si zaplatí viac ako pri zakúpenom aute. Ak si ale zriadite elektromobil, tak zvláštnom na to že nemá žiadny ekologicky vplyv z registračný poplatok bude nižší ako pri klasických palivách. Pri elektromobile môžete získať od štátu dotáciu vo výške 5000 eur a pri hybride 3000 eur. Tým pádom sa znížia aj náklady na operatívnom lízingu pri elektromobiloch.

podnikatel

v To však nie je všetko. Pri elektromobiloch zaplatíte nižšiu cestnú daň. Oproti klasickým autám na palivo z elektromobil či hybrid nemá veľké emisie preto bude zvýhodnená cestná dať pre tieto vozidlá. Ak si financujete auto na operatívny lízing ktoré meníte po troch rokoch sa podnikateľoch počíta nižšia daň a nižšie platby za operatívny lízing. Teda znamená to že ak ste si registrovali auto minulý rok z tak tento rok, budúci a ten ďalší sa Vám zníži dať o 25 percent a štvrtom a šiestom roku sa zníži o 20 percent. Pri hybridných, vodíkových a plynových vozidiel si podnikateľ zníži daň o 50 percent a pri elektromobiloch daň neplatíte.

Ak pribúdajú autu roky sadzba dane sa bude zvyšovať. Pri opätovnom lízingu samotnú dať neplatíte ale pribudnú Vám do mesačných splátok lízingu. To znamená že sa mesačná platba za operatívny lízing zvýši o niekoľko percent.

Posted In Nezařazené