Novy XiaoMi Mi 6X

·         Úplne nový XiaoMi Mi 6X sa má podobať na vlakovej lode od IPhone X a Samsungu Galaxií S8, len s tým že pôjde o lacnejší výkonnejší smartphon novej generácie. Poďme sa ale pozrieť na jeho špecifikácie ktoré sú zatiaľ dostupné.
 
Hneď na úvod musím spomenúť že tento smartphon má krásny 5,7 alebo 5,9 palcový FullHD displej s pomerom strán 18:9. Rozmery tohto smartphonu sú 71,0 mm x 150,5 mm x 7,3 mm a váži približne necelých 165 gramov.

mobil
 
·         Pod samotnou kapotou bude mať procesor Cortex-A73 2,2 GHz  Octu-Core so 64 bitovou verziou. Celé to bude mať pod kapotou operačná pamäť 4 Giga rám a vnútornú pamäť 64 Giga s reálnym použitím 56 gigabajtov.
 
Určite na tomto smartphone nebude ani chýbať čítačka odtlačkov ktorú nájdeme na zadnej strane smartphonu , a ostatné senzory ako sú akcelerometer, kompas, gyroskop, Svetelný senzor , senzor blízkosti a mnohé ďalšie.

mobilní síť
 
Čo sa ale týka samotného fotoaparátu ten bude obsahovať duálny verziu s 12 megapixelmi a s vlastnosťami ako sú automatické zaostrovanie či nahrávanie videa vo 4k formáte. Ďalšie informácie o fotoaparáte nie sú zatiaľ známe.
 
·         Známe však je akých farbách ak tento smartphon si môžete zakúpiť. A to buď v čiernej, zlatej , alebo ružovej farbe. Ďalej je ak známe že sa bude jednať o duálny prístroj kde môžete využiť dve sim karty alebo druhý školy môžete použiť na zväčšenie pamäte pomocou pamäťovej karty microSD. Tento smartphon môžete nabíjať vďaka novému konektoru tipy USB – c a s rýchlom nabíjaním. Batéria obsahuje 3100 mAh a batériu nie je možné meniť , len v autorizovaných servisoch.

telefon
 
·         Čo ale týka operačného systému ten aktualizáciu na vyššiu verziu teda na Android 8 nedostal a ostáva pri operačnom systéme Android 7.0 Nougat ktorý bude možné aktualizovať na vyššiu verziu. Nie je známa ani cena , aké za to vieme že smartphon by sa mal predávať niekedy v polovici tohto roku a predstavený bude koncom februára. 

Posted In Nezařazené