Stroje a zamestnanie

Možno si poviete že stroje nás nikdy nahradiť môžu. Ale keď si zoberiete stroje nás nahradili už veľmi dávno. Napríklad sa kedysi auta vyrábali ručne , no dnes máme plno automatizované stroje ktoré dokážu urobiť polovicu práce za nás . No čoskoro budú robiť všetku prácu , a my ostaneme bez práce. Preto sa v dnešnom článku pozrieme na to  v ktorých  pracovných profesiách nás stroj či robot nedokáže nahradiť.
 figurka kuchaře
>         Kuchár, cukrár ,pekár
 
Tieto pozície nikdy nebudú nahradené zdrojom alebo nejakým robotom. Je to hlavne z toho  dôvodu že robot nemá chuťové poháriky. Možno mi to ukázať zamiešať cesto si pripraviť nejaké jedlo ale nikdy mi nevedel ako to jedlo. Na druhej strane všetky druhy jedál nedokázal pripraviť tak ako dokáže pripraviť človek.
 robotická žena
»        Lekári , špecialisti
 
Myslíte si že by robot dokázal nájsť diagnózu Ktorú človek má ? Nestranné možno aj áno. Ak má v sebe zabudovanú databázu všetkých chorôb ktoré na svete existujú by to robot budúcnosti. Však roboti sú nástroje ktoré nemôžu vedieť všetko. Databáza týchto strojov je však obmedzená. Nehovorím že človek má všetky diagnózy v hlave Ale myslím si že človek k nám dokáže pomoc viac ako stroj. Pretože lekára alebo doktorky špecialista majú city a dokážu tak určite správnu diagnózu. Zatiaľ čo Človek má špecializácie niekoľko praxou za sebou vie presne určiť čo z človekom je. Možno si teraz poviete že je konkrétne naše zdravotníctvo je Na bode mrazu. Ale sú jednotlivci ktorý naozaj dokážu pomôcť poradiť a vyliečiť človeka bez toho aby ich posielali k inému lekárovi.
 šicí stroj
·         Zábavný priemysel
 
Teraz sa presunieme niekde úplne inde. Zábavný priemysel nástroj nedokáže zabaviť pretože nemá zmysel pre humor, nemá ako také herecké spevácke nadanie. Prečo nás v tomto smere nedokáže nahradiť. Vidieť robota tancovať jedna vec, Ale vidieť ho nejako seriály či filme by bolo asi otrasné.

Posted In Nezařazené