Jeseň ako znamenie zmeny

Jeseň je pokojnejším obdobím ako divoké letné mesiace. Kým v lete hraje móda všetkými https://www.knihcentrum.cz/vsetkymi-desiatimi-na-pisacom-stroji-a-pocitaci farbami a hlavne tými výraznými a sýtymi, jeseň sa nesie v znamení pokojnejších tónov. Inšpirujte sa nielen pre nové kúsky do šatníka ale aj pre nový výzor.

Jeseň – obdobie farieb

Jeseň je rovnako krásne farebná ako ostatné obdobia v roku. Každé má však svoju charakteristiku. Jeseň sa nesie v duchu zemitých tónov a tehlových odtieňov. Správna kombinácia dokáže zázraky a vytvorí celok lahodiaci oku. Do farieb jesene rozhodne patria odtiene žltej. Nemyslíme tým ale neónovú a jasnú žltú. Siahnite po odtieňoch, ktoré sa nesú v znamení horčicovej. Táto mimoriadne zaujímavá farba je ľahko kombinovateľná s ostatnými. Ak teda zvolíte horčicovú nič nepokazíte. Doplniť ju môžete o čiernu, tehlovú alebo rôzne odtiene hnedej. Nič ale nepokazíte kombináciou horčicovej bundičky, modrých jeansov, obuvi v horčicovej farbe a tehlovo červenému svetríku. Aj keď rozloženie farieb sa zdá divoké, celkový dojem z tejto kombinácie je nenásilný ale zároveň príťažlivý. Tehlová farba je zaujímavou kombináciou červeného základu s hnedastým alebo oranžovým podtónom. Rovnako je ľahko kombinovateľná s rôznymi farbami jesene ale aj s čiernou klasikou, ktorá je celoročne obľúbená.

Jeseň v znamení zemitých farieb

Nezabudnite na doplnky

Doplnky sú veľmi dôležité. Jemne podčiarknu iskru každého oblečenia. Ak je Váš celkový outfit tvorený kombináciou tón v tóne a zdá sa Vám príliš obyčajný, rozžiarte ho doplnkami opačnej farby. Ak ste ladená v zemitých tónoch, pridajte trochu slnka v podobe žltej kabelky, šálu či čiapky. Pozor s doplnkami je to ako s čokoládou. Je super, ale všetko s mierou. Mohlo by sa Vám stať, prílišným počtom výraznejších doplnkov rozbijete harmóniu celkového pohľadu. Pustite teda fantáziu a skúšajte farebné kombinácie.

Vlasy sú korunou krásy

Okrem oblečenia si na nás každý všimne ako prvé vlasy. Nie nadarmo sa im hovorí koruna krásy. Aj styling či farby môžu podliehať trendom a prispôsobovať sa ročným obdobiam. Ako Top naj je v jeseni oranžová či červená vlnitá hriva. Predstavuje nespútanosť a vášeň prúdiacu zo zeme. V jesenných lúčoch sa leskne ako oheň a automaticky pritiahne nejedno oko. Hlavným a posledné obdobia nemeniacim sa trendom, sú prirodzené vlasy. Zdravé a lesklé či už sú blond a žiarivé alebo čierne a tajomné. Zdravé a pevné vlasy prirodzených farieb jednoducho nikdy neopustia módu.

Rozžiarte sa krásnymi doplnkami

Ešte jeden veľmi dôležitý detail

Viete čo si na Vás všimne každý hneď po celkovom výzore? Áno správne. Sú to Vaše ruky. Každá dáma či slečna vie, že upravené nechty sú základom. Ak ale máte problémy s lámavými či problémovými nechtami, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Zvoľte gélové nechty. Sú trvácne, pevné a mimoriadne estetické. Pri rôznych druhoch prevedení a farieb sa upravené nechty rátajú do celkového dojmu. Môžeme ich teda zaradiť nepriamo k doplnkom. Ak sa teda rozhodnete pre jesenné gélové nechty, rozhodne je to plus. Krásne dotvorený a dotiahnutý efekt jednoducho nemá chybu. Farbu si môžete zvoliť od odtieňov žltej, hnedej, červenej, oranžovej až po tehlovú. Pre tie odvážnejšie je tu fialová farba v tmavších odtieňoch. Pôsobí mimoriadne efektne, hravo a zároveň elegantne. Jednoducho vhodná aj do práce aj na večernú dámsku jazdu.