Kto povedal, že voľba rýchleho a moderného PC musí byť drahou záležitosťou?

Na trhu nájdeme rýchle, praktické a cenovo dostupné novinky ako napríklad Mini PC od Intelu, ktoré okrem dizajnu zaujmú aj slušným a najmä rýchlym výkonom. Najzaujímavejší je ich dizajn „Mini“, respektíve vravíme o stolných počítačoch s malými a šikovnými rozmermi, aké schováte za monitor, alebo na ľubovoľné miesto, pričom zaberú minimum priestoru, sú ľahko prenosné a ich zapojenie a spustenie do prevádzky je veľmi jednoduché.

stolní lampa

Predstavte sú takú malú krabičku, u konkrétneho modelu napríklad (11×11 cm), ktorú iba pripojíte k monitoru a zábava i práca môžu začať! Dokonale nahradia väčšiu PC skrinku a navyše Vám poslúžia aj ako multimediálne centrum. Bežnú operáciu s PC už hádam nemusím širšie predstavovať, ale niektorí možno ešte nemáte skúsenosti s multimediálnym centrom.

• Ide o to, že box alebo mini PC pripojíte k monitoru alebo televíznej obrazovke a pomocou internetu a aplikácií máte na dosah hádam všetky multimédiá, aké Vám svet internetu ponúka a to všetko prehľadne a dostupne formou inteligentných aplikácií aj internetových prehliadačov. Ale používať môžete aj multimédiá z prenosnej pamäte, môžete ich zorganizovať do praktickej a ihneď dostupnej formy.

Modely Mini PC tak spĺňajú funkcie stolného počítača, ale aj spomenutého multimediálneho centra, pričom ich cena je orientačná, ale nájdeme spoľahlivé a zábavné „ľudové“ možnosti v cenových kategóriách cca 150 – 300 eur. Ale samozrejme, pokiaľ niekto hľadá ešte niečo viac, extra, nájde aj 700 – 900 eurové varianty, ako vravím, ceny a typy sú rôzne. V prípade záujmu objavíte aj zaujímavé typy s cenou pod 100 eur.

monitor

• Mini PC sú prakticky novinkou a sú vyhotovené predovšetkým k rýchlemu užívaniu internetu a prehrávaniu multimédií, ako aj k bežnej kancelárskej práci, pričom sú ekologické a spotrebujú menej elektrickej energie, čo je pre novú technológiu typické. Ide o cenovo nižšiu, veľmi nenápadnú a tichú alternatívu hlučných a veľkých PC.

Posted In Nezařazené