Jeseň 2018: Google chystá smart hodinky, smartfón a nové slúchadlá

Google a Apple. Dvaja najväčší giganti, dvaja kohúti v jednej obrovskej ohrade s názvom Zem. Z toho vyplýva, že ide zároveň o dvoch svetových rivalov na trhu s technológiou.

smartwatch

Ani jeden gigant nesmie zostávať pozadu. Apple prišli s revolučnými smartch watch, čiže chytrými hodinkami a hľa, prichádza s nimi aj Google. Prvý pokus Googleu nevyšiel práve ideálne, preto sa o comeback s týmto tovarom pokúsi opäť, na jeseň tohto roka (2018), pričom už vopred sľubuje, že predošlé chyby budú eliminované, čo viac, inovované a vylepšené do skutočne lákavej podoby. Čo môžeme očakávať?

apple

Smart hodinky s názvom Pixel, okrem toho ešte dve nápadité novinky. Pixel smartfóny a slúchadlá Pixel Buds. Najviac dostupných informácií je však dočasne práve iba o chytrých hodinkách Pixel, preto sa v článku budeme venovať im.
Na začiatku som už naznačil, že práve smart hodinky boli zatiaľ slabšou stránkou firmy Google, v tomto smere Appleu nestíhali, prakticky ani veľmi nekonkurovali. No takisto som naznačil, že práve chytrým hodinkám sa dostane nápadných inovácií. Budú disponovať softvérom premenovaným na Wear OS a práve softvér má byť významnejšou pozitívnejšou zmenou, ale takisto aj samotný vonkajší dizajn. Pochopiteľne, kvalitný softvér ku kvalitnému využitiu nestačí, Google tak sľúbil aj zmenu vnútorného hardvéru.

Okrem viacerých nových funkcií budú smart watch disponovať aj GPS, dokážu zmerať Váš tlak a k manipulácii so softvérom budete využívať operačný systém Qualcomm. Na trhu bude výber pozostávajúci z troch druhov týchto smart watch, zatiaľ sú známe názvy Sardine, Ling, Triton. Dodnes nie je možné dozvedieť sa, čím sa budú vzájomne líšiť, ale očakáva sa, že predovšetkým odlišným prevedením svojho dizajnu.

google

•         Prečo ale budeme čakať až do jesene?
Pretože až v tomto období bude dostupný, respektíve už bude možné zabudovať nový, výkonnejší procesor a to bude finále, následne chytré hodinky od Google budú môcť prísť na trh. 

Posted In Nezařazené