Ananás a jeho zázračné účinky

Ananás možno konzumovať rôznymi spôsobmi. Niekto si ho rád nakrája na mesiačiky a len tak ho chrúme. Iní si z neho radi robia rôzne šťavy či džúsy alebo ho používajú pri varení či dokonca pečení. Žiadna možnosť nie je nesprávna avšak ostaňme pri konzumácií neupraveného plodu a pri jeho šťave. Čo nám ponúka? Pomáha nám vôbec?

ananas
 
Ak máte problém s kosťami tak určite pocítite zmenu. Ananás totiž obsahuje množstvo mangánu, ktorý je pre kosti veľmi dobrý. Preto aj pri zlomeninách môže byť práve ananás cestou k rýchlejšiemu uzdraveniu. Udržiava kosti zdravé a napomáha im pri zotavovaní.
 
Medzi mnohými látkami, ktoré ananás obsahuje nájdeme aj takzvaný bromelain, ktorý funguje ako prírodné bielidlo na zuby. Ak budete pravidelne jesť ananás, spozorujete to aj na farbe vašich zubov a súčasne aj na ďasnách. Tie sa totiž stanú silnejšími a to oddiali i vypadávanie zubov.

ovoce
 
Pri vyššie uvedenej látke sa ešte zdržíme. Tá má totiž oveľa viac využití a pozitív čo sa ľudského tela týka. Ako iste všetci vieme, rakovinu môže dostať každý z nás. Existuje však látka, ktorá je veľmi veľký bojovník proti tomuto ochoreniu. A to je práve bromelain. Ten zvyšuje prevenciu proti tejto chorobe a čiastočne sa podieľa i na jej liečení.
 
Konzumáciou ananásu obohacujeme naše telo o minerály a antioxidanty. Tie sú vhodné pre našu plodnosť. Možno teda povedať, že konzumáciou ananásu si vlastne zvyšujeme vlastnú plodnosť.
 
Už spomínaný mangán je látka, ktorá sa podieľa na produkovaní energie pre ľudský organizmus. Keďže sa ho v ananáse nachádza veľa, pravidelným príjmom tohto ovocia dodávame telu energiu a tým zmierňujeme pocit únavy.
 
Obsah vitamínu C v ananáse nie je tiež vôbec nízky. Vitamín C má blahodárne účinky na našu pleť a preto pre zdravie vašej pleti nie je zdravšieho riešenia ako konzumácia ananásu. Lieči pokožku a stará sa o ňu. Bojuj proti vráskam a vaša pleť vyzerá lepšie. Je jemnejšia a hladká.
 
Opäť sa vrátime v bromelainu. Ten má na nás skutočne dlhý zoznam pozitívnych dopadov. Okrem už spomínaných je vhodný aj na liečenie bolesti napríklad po úraze. Opuchy patria medzi poranenia, s ktorými si hravo poradí rovnako ako i modriny.

smoothie
 
Ananás je jedno z najsladších a najchutnejších ovocí aké môže človek poznať, ale to nie je všetko. Každé ovocie je v určitom množstve pre naše telá vhodné a dodáva nám veľa látok, ktoré potrebujeme. Rovnako funguj aj ananás. Nie je to len pochúťka. Lieči a pomáha.

Posted In Nezařazené