Ako dosiahnuť svoje ciele vo fitku

Existuje viac druhov tréningov. Ide iba o to, aký druh si zvolíte. Medzi druhy tréningov môžeme zaradiť:

cvičení

1.       Tréning na rast svalov – Najbežnejší tréning. Začnete trénovať s ľahkými váhami a váhy postupne zvyšujete. Pred cvikom si stanovíte počet sérií a opakovaní a robíte všetko pre to, aby ste svoje stanovené pravidlá dodržali. Pri zvyšovaní váh treba byť opatrný a váhy zvyšovať pekne postupne. Cvičiť treba až pokiaľ budete schopní záťaž zdvihnúť. Až pri dosiahnutí vášho maxima sa na budúcom tréningu preukáže rozdiel. Tieto tréningy trvajú v priemere zvyčajne vyše hodiny, no zvládnuť sa dajú aj za kratší, efektívnejší čas. Je samozrejme rozdiel medzi rýchlym efektívnym cvičením a zanedbaným cvičením.

2.       Tréning na chudnutie (rysovanie) –Tréning obľúbený pred a cez letné obdobie. Každý predsa chce na pláži vyzerať dobre. Tento tréning sa robí tak, že sa používajú nízke váhy, no s veľmi vysokým počtom opakovaní. Dôležité je, keď sa potíte. Nesmiete prestať, nesmiete vychladnúť. Ideálne je cvičiť bez prestávok. Pri rysovacích tréningoch s nižšími váhami sú tréningy paradoxne bolestivejšie, no kratšie. Pri správnej technike odcvičíte svoje telo do 40 minút.

3.       Silový tréning –Tento tréningový štýl má viac menej opačný systém ako rysovací. Cvičí sa s vysokými váhami a málo sérií ako aj opakovaní. Telo si týmto zvyká na náhlu veľkú záťaž na svaly a stáva sa silnejším. Pri silovom tréningu sa odporúča mať pri sebe tréningového partnera, ktorý vám dokáže pri potrebe s vysokými váhami pomôcť.

posilování

Úplným základom hociktorého z vyššie uvedených tréningov je ale motivácia. Nesmiete to vzdať. Po stanovení pravidiel a cieľov cvičenie prestáva byť vašim koníčkom, stáva sa z neho vaša povinnosť. Do každého jedného tréningu treba ísť s nasadením a v zrkadle vidieť svoje budúce ja. Svoje stanovené pravidlá nikdy nesmiete porušiť, výnimky sú zradné a veru nie sú pomocníkom k dosiahnutiu vášho vytúženého cieľa. Nikdy to nevzdávajte!

Posted In Nezařazené