Súčasné symboly luxusu

Chceli by ste svoju domácnosť premeniť na luxusné miesto, ktoré vám bude závidieť nejeden sused, známy i celá rodina? To,ako presne svoj byt zariadite, je samozrejme len na vás. Ak však chcete, aby pôsobil moderne a luxusne, mali by ste sa držať súčasných trendov vo svete bývania.

Miestnosť so sklenenými posuvnými dvermi.jpg

  1. Sklo ako synonymum k slovu luxus

Sklo pôsobí jednoznačne luxusne. O tom snáď nie je pochýb. Ak neveríte, skúste na internete trochu zaloviť po fotografiách domov „slávnych“, alebo si prezrieť tie najnovšie a najmodernejšie budovy. Uvidíte, že vo všetkých prípadoch uvidíte sklo na každom rohu. Pri pohľade na veľké domy s presklenými stenami, si pravdepodobne pomyslíte, že niečo také u vás doma nie je reálne. Na jednej strane sú tu možnosti samotného bytu, poprípade domu, no a na druhej taktiež financie. Nemusíte ihneď vybúravať všetky steny. Úžasný efekt urobia napríklad obyčajnú posuvné sklenené dvere LMmont
. Tie môžete i bez väčších stavebných úprav, využiť v každej jednej domácnosti.

  1. Presvetlené miestnosti

Druhým synonymom slova luxus, je nepochybne priestor, ktorý nie je preplnení nábytkom a inými zbytočnosťami. Niekedy populárne závesy a záclony, napríklad dnes už vôbec nie sú vhodné. Okná, by mali byť čo najviac odkryté. Opäť ide o dominantný sklenený prvok. Preto je naozaj škoda ho zahaliť do nejakých textílií. Samozrejme, že nejaké to súkromie budete potrebovať. Radšej však využite žalúzie.

Stolík s vázou o zelenými kvetinami.jpg

  1. Menej je viac

Tak, ako sme už naznačili, luxusný dojem nevytvoríte pomocou preplneného priestoru. Snažte sa držať čistých tvarov nábytku a taktiež svetlých, jednoliatych farieb. V kurze je jednoznačne biela a sivá, ktoré môžete kombinovať s vyslovene tmavými odtieňmi modrej, tyrkysovej, či tmavozelenej. Vystavené vázičky a drobné obrusy na stoloch, taktiež radšej odložte. Na steny nevešajte zbytočnosti, nechajte na nich visieť jeden výrazný obraz a minimálne dve – tri rodinné fotografie.