Retiazky pre mužov

Šperky sprevádzajú ľudí pri špeciálnych príležitostiach alebo aj každodennom využívaní už od pradávna. Kým skôr ich vnímame v súvislosti so ženami, jednoznačne šperky patria aj ako doplnok pre mužov. Mnoho mužov ich dokonca obľubuje nosiť ako súčasť svojho každodenného outfitu, nie len na formálne alebo špeciálne príležitosti. Muži nosia často šperky, ako sú náušnice, prstene, náhrdelníky alebo náramky. Pokiaľ teda hľadáte niečo čím by ste svoju drahú polovičku prekvapili, pánske retiazky, náušnice, prstene alebo náhrdelníky môžu byť správnym darčekom.

pánska retiazka

Napríklad také pánske retiazky Gameon.sk zo striebra sú skvelým univerzálnym darom, ktorým nikdy nič nepokazíte. Zohnať sa dajú v rôznych prevedeniach, od tých najtenších nenápadných až po hrubšie výraznejšie retiazky. Prípadne viete zakúpiť aj striebornú retiazku s rôznymi príveskami, na ktoré môžete dať vygravírovať meno, dátum alebo iný pre vás významný nápis. Darček takýmto spôsobom nadobudne skrytý, avšak o to osobnejší význam, ktorým môžete vyjadriť to, že vám na danej osobe záleží.

strieborné šperky

Nech už si vyberiete akýkoľvek druh pánskeho či dámskeho strieborného šperku, je veľmi dôležité to, ako sa budete o neho starať. Striebru je nevyhnutné vynakladať určitú dávku starostlivosti, aby si zachovalo svoju pôvodnú podobu a lesk. Pozor by ste si mali dávať hlavne pokiaľ strieborné šperky nosíte každodenne a nedávate si ich dole ani počas sprchovania. V prípade, že sa striebro dostane do kontaktu s vodou alebo vlhkosťou, môže dôjsť k chemickému procesu, ktorý spôsobí jeho zmenu farby na čiernu. Pokiaľ chcete očerneniu zabrániť, mali by ste si šperky dávať dole vždy, keď plánujete prísť do kontaktu s vodou. To isté platí aj pri kontakte s vodou v bazéne alebo v mori. Ak už je na toto upozornenie neskoro a vaše šperky už sú očernené, nemusí ich rovno vyhadzovať. Existuje množstvo trikov, ktorými im viete prinavrátiť pôvodný stav. Ak si však netrúfate riskovať s domácimi trikmi, zobrať ich môžete aj do klenotníctva, kde už si s nimi budú vedieť ľahko poradiť.