Prvá pomoc pri alergii


Alergie sú veľmi nepríjemné komplikácie, ktoré nás denne napádajú a robia náš život nepríjemným. Niekedy vieme, na čo máme alergiu, avšak sme si zabudli zobrať lieky ktoré na ňu užívame. Čo robiť v takomto prípade a ak osa vyhnúť tomu, aby vyvolaná alergická reakcia čo najrýchlejšie ustala?

příroda
 
Alergia na slnko 

  • Táto obzvlášť nepríjemná alergia dokáže pekne skomplikovať život, pretože slnko je jednoducho neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Nemôžme sa mu celý život vyhýbať a žiť v studenom, chladnom a tmavom zámku ako nejakí upíri. Preto je prevencia pred týmto druhom alergie obzvlášť dôležitá a mala by byť veľmi dôsledná. Ak nemáte radi slniečko, teda váš organizmus ako prvé by mali mať pri sebe neustále krém s vysokým ochranným faktorom, ten by mal byť v taške ako základ na ktorý by ste nemali nikdy zabúdať. Podobne ako krém aj lieky sú veľmi dôležité, pretože slnko svieti neustále, po celý rok, síce občas silnejšie, občas menej avšak istota je istota. Veľa vitamínov E a C – aj to je spôsob ako účinne zvýšiť vašu toleranciu voči slniečku. A podobne ako aj pri oných zdravotných problémoch, otužovanie je tiež veľmi dôležité a účinne. Jednoducho teda pomaly zvyšujte čas strávený na slniečku, ale pamätajte že vždy je menej viac.

 tráva

Alergia na peľ

  • Ďalší veľmi nepríjemný, ale za to veľmi častý typ výskytu alergie. Peľ lieta všade po okolí najmä v jarných a letných mesiacoch. Ak sa mu teda chcete vyhnúť, obmedzte návštevu parkov a lesov v tomto období. Aj keď je to veľmi smutné, pretože práve vtedy je všetko najkrajšie, a práveže vtedy chceme ísť von a kochať sa krásou prírody okolo nás. Lieky vo vrecku sú v tomto období podmienkou, bez ktorej by ste nemali opustiť dom, rovnako tak servítky a sprej do nosa. Ak si napríklad v lete zvyknete sušiť oblečenie vonku, aj to vám môže spôsobovať alergiu, pretože čiastočky sa na odevy zachytávajú. Ako ďalšia prevencia je výborné dať si na okná sieťky nie len kvôli peľu, ale aj kvôli letnému hmyzu.

Posted In Nezařazené