Turecko- jedna z najobľúbenejších a najdostupnejších destinácií (nielen) pre Slovákov

Medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie sa (nielen) medzi Slovákmi radí exotická last minute dovolenka turecko, ktorá okrem nepoznanej kultúry, slnečných pláží a zaujímavého prostredia poskytuje tiež výhodnú cenu.
Ide o doporučenú voľbu pre všetkých, ktorí si pod dovolenkou predstavia najmä nekončiace slnečné dni, krásne a čisté more či spoznávanie exotickej kultúry. Pre toto územie je charakteristický bohatý kultúrny program a exotická kuchyňa spolu so slnečným a originálnym prostredím.

silueta turecka

V prípade Turecka spravidla neplatí, že letné počasie návštevníkov privíta len počas letných mesiacov, ale prakticky aj neskôr,kedy je u nás už jeseň. V tejto krajine je totiž možné užiť si 6 mesiacov leta, respektíve typického letného počasia, čo je pre našincov nevídaný a určite oceniteľný jav. K pozitívnej stránke možno priradiť takisto ľahkú komunikáciu (angličtina nie je problém) a je dosť možné, že sa tu stretnete i so známym prízvukom, nakoľko je táto krajina často navštevovaná turistami z našich končín. Výhodná je takisto praktická preprava v podobe cenovo výhodného letu, kedy medzi Slovenskom a Tureckom platí dohoda o bezvízovom cestovaní.

  • Najšikovnejšou cestou je aj v tomto prípade oslovenie cestovnej kancelárie a preštudovanie si konkrétnych ponúk spolu s informáciou o cene.

Keďže vravíme o pomerne vzdialenej a pre nás exotickej krajine, pravdepodobne viacerí uprednostníme tú najrýchlejšiu a najpohodlnejšiu cestu, akou je v tomto prípade let. V prepočítaní a porovnaní či by sa cenovo viac oplatila cesta lietadlom, autom alebo autobusom, ťahajú letecké spoločnosti a realitné kancelárie za kratší koniec, ale verte, že o niečo vyššia cena v tomto prípade za tú komfortnú prepravu určite stojí.
Pokiaľ by ste sa predsalen odhodlali ísť autom, čaká vás úsek Maďarsko- Rumunsko-Bulharsko- Turecko, musíte však uhradiť diaľničné poplatky a cesta by trvala odhadom 26 hodín (bez prestávok).