Prečo sú židia takí úspešní v biznise?

Keď si zoberieme za príklad takých rómov, tak tí majú v krvi zábavu. Spievanie, tancovanie, hranie na hudobných nástrojoch. To nikomu inému nepôjde tak perfektne ako im. To sa im musí uznať. Vedia sa zabávať najlepšie z celého sveta. Ich hlasy počuť aj na kilometre a hru na hudobných nástrojoch zvládajú aj bez poznatku o nejakých notách. Majú to v krvi. Je to ich život. Láska k hudbe. Až je to závideniahodné.

bota

Keď si zoberieme napríklad, už v nadpise spomínaných židov, tak o nich sa rozpráva, že vlastnili prvé banky. Prečo je tomu tak? Je to predsa jednoduché. Aj oni to majú v krvi, ako majú rómovia v krvi tanec a hudbu. Preto tak ležali v žalúdku Nemcom. Svoje bohatstvo si tvrdo vydreli a chránili. Nemcom začali prekážať, pretože boli bohatší ako oni. A potom začalo to šialenstvo v minulom storočí. Nebudem ďalej vysvetľovať, všetci viete o čom hovorím. Respektíve píšem.

komiks

Ako to u nich funguje?

Židia boli naozaj bohatý národ. Sčasti za to môže aj fakt, že majú založené svoje komunity, ktoré sú ako rodiny a podporujú sa navzájom. Keď niekto začne s predajom napríklad zápaliek, tak ho podporujú. Keď ich predá, pomôžu mu zaobstarať niečo väčšie na predaj, pretože vidia, že je šikovný a predal všetky zápalky (to je len príklad). A takto sa postupne vybuduje až na dosť vysokú úroveň. A on zas podporuje tých, čo začínajú, pretože aj jemu sa pomohlo. Majú v tom svoj systém. Naozaj im to celkom dobre myslí.

mince

Potom sa niet prečo čudovať, že sa o nich hovorí, že sú bohatí. Celkom zaslúžene. A Nemci im to chceli zobrať. Zobrať to, čo tvrdou prácou nadobudli. To sa predsa nerobí. Gény v nich však zostávajú stále zakorenené a tie im nikto nezoberie (na rozdiel od ich bohatstva a životov..) Tak ako aj my zdedíme rôzne gény po našich rodičoch, tak oni dedia zrovna tieto gény od svojich predkov. 

Posted In Nezařazené