Návod a video ako vytvoriť fantastickú reprezentačnú fotku

Pri prvom kontakte s ľuďmi býva vždy dôležitý prvotný dojem. Prezrádza o dotyčnom človeku oveľa viac, ako sme si ochotní pripustiť. To platí pri osobnom kontakte ale aj na sociálnych sieťach. Väčšina ľudí si na webe všíma viac obrázky, než by sa dôkladne zamýšľala nad textom. Z tohto dôvodu je grafická vizitka na internete veľmi dôležitá, najmä pokiaľ chcete prezentovať nejaký produkt, alebo službu, skupinu,… Je prvým elementom, ktorý návštevníkovi udrie do oka pri návšteve vášho profilu. Mala by výstižne prezentovať, kto ste, na čo je vaša stránka zameraná. Pre získavanie klientov je strhujúca obrázková prezentácia kľúčová.
Ponúkam niekoľko tipov, ako sa dá urobiť titulná fotka čo najatraktívnejšie:

web

  1. Užitočné je, keď vyjadruje konkrétne výsledky práce. Napríklad inštruktor vo fitnescentre na svoju fanpage uverejní fotografiu, na ktorej sa osobne venuje svojim klientom.
  2. Ak ponúkate nejakú službu, tak na titulnom obrázku je dobré ukázať  na porovnanie stav pred a po vykonaní predmetnej činnosti (auto pred vstupom do čistiarne a po výstupe). Konkrétne pozitívne referencie  majú vplyv na zvýšenie reputácie vašej činnosti.
  3.  Vhodné je, keď titulná fotka obsahuje aj odkaz na ostatné stránky majiteľa, čím mu urýchli prístup ku všetkým dostupným informáciám na internete.
  4.  Vhodnou voľbou je aj to, keď na titulku zverejníte celú vašu skupinu, napríklad športový tím, kolektív podnikateľov,…
  5. V prípade podnikateľských stránok pomáha, ak na reprezentačný obrázok predstavíte vašu víziu typu: „Zarábaj z pohodlia domova až 1000 eur mesačne popri hlavnom zamestnaní, dovolenke, štúdiu.“

mapa

 Na vytvorenie ohromujúcej ikony nie je potrebné byť špičkovým grafikom. Stačí použiť program Canva, ktorý je dostupný aj v slovenčine.
Podľa vašich predstáv si môžete vybrať z mnohých šablón, k dispozícii je mnoho obrázkov, ponúka možnosť upravovať text podobne ako vo worde. Návod, ako pracovať so spomínaným programom si môžete pozrieť vo videu na youtube.

Posted In Web