Jóga v každodennom živote

V poslednom čase sa veľmi obľúbeným tipom športovej aktivity stala práve jóga. História tejto aktivity siaha až do dávnej minulosti. Základom vzniku sa stalo práve náboženstvo z ktorého toto cvičenie vychádza. Názory sa rôznia a mnohí ju odmietajú práve z toho duchovného hľadiska. Každý si však musí urobiť vlastný názor a prinajmenšom to pred odsúdením aspoň vyskúšať.

meditace

Poďme sa teda pozrieť na podstatu celého cvičenia. Základom je určite správne dýchanie. Táto aktivita využíva rôzne typy dýchaní, ktoré napomáhajú k uvoľneniu tela i mysle. Prvou vecou, ktorú si musíme uvedomiť je, že jóga nie je cvičenie, ktoré si odcvičíte a zvyšok týždňa sa ním nezaoberáte. Toto cvičenie je životným štýlom. Napomáha ku psychickej pohode a k celkovej vyváženosti tela.
Pozostáva z viacerých cvikov, ktoré zahŕňajú tak zložité ako i menej zložité prevedenia. Začínate samozrejme s tým najľahším, avšak je potrebné cvičiť pravidelne aby sa telo stalo ohybnejším. Je dobré ak začnete iba s ľahkým rozťahovaním svalov alebo dokonca len dýchaním. Ak sa nenaučíte správne dýchať tak nikdy nezvládnete celkové prevedenia cvikov.

joga

Výhodou je, že jógu môžete cvičiť takmer kdekoľvek. Môžete cvičiť doma, vonku, s priateľmi alebo kdekoľvek len chcete. Nepotrebujete k tomu takmer nič iba nejakú podložku. Cvičiť by ste mali bosí. Neviete prečo? Je to preto lebo cez bosé nohy získavate kontakt zo zemou a tým pôsobíte na istú časť na vašom chodidle. Ako vidíte všetko má veľký vplyv na cvičenie. Oblečenie by malo byť veľmi pohodlné a nemalo by vás pri cvičení obmedzovať.

relax

Ak neviete ako začať skúste si pozrieť na internete zopár videí. Existujú aj rôzne knihy a príručky, ktoré vám pomôžu. Máte možnosť využiť aj rôzne kurzy kde vám jednotlivý tréneri poskytnú odborné poradenstvo. Je to už len na vás akú možnosť si zvolíte. Každopádne ak chcete začať určite neváhajte. Vrelo vám to odporúčam je to výborné cvičenie, ktoré vám pomôže aj pri zdravotných ťažkostiach.

Posted In Nezařazené