Najočakávanejší darček pre Vianoce 2020? Je ním Playstation 5!

Informácie o toľko očakávanom vydaní hernej konzoly novej, respektíve budúcej generácie sú stále známejšie. Dokonca je už konkrétnejšie známe obdobie, kedy táto herná novinka príde na trh. Ako už z nadpisu vyplýva, nákupné šialenstvo vyvolá jeho umiestnenie na trh údajne niekedy koncom budúceho roku, respektíve okolo Vianoc, čiže konkrétnym mesiacom môže byť December 2020.
Novinky sa budú týkať viacerých smerov, či už vravíme o dizajne a vnútornom hardvéri konzoly, tak aj údajne realistickejšieho ovládania a nového ovládača s pravdepodobným názvom DualShock 5. Ovládanie a jeho citlivosť, tým pádom aj autentický pocit z hrania si tentokrát vývojári môžu prispôsobiť sami.Joystick, ovládač, Playstation.jpg
Na ovládači nebude chýbať ani novinka s názvom „haptick feedback“, čo vlastne znamená fakt, že pri každej akcii v hre ucítime odlišný spôsob vibrácií. Teda ak napríklad do vás niekto strieľa, bude ovládač vydávať iné vibrácie, než keď narazíte s autom na okruhu alebo dáte „bodycheck“ súperovi v NHL a podobne. Vibrácie sa budú snažiť prispôsobiť každému z odlišných úkonov.
Ako už bolo načrtnuté vyššie, ovládanie si budú môcť prispôsobiť samotní vývojári a dosiahnuť tak z hry autentický efekt, ktorý hráča ešte viac vtiahne do deja. Týka sa to predovšetkým ďalšej novinky s názvom „adaptive triggers“. Hráč s ovládačom v ruke.jpgBude sa konkrétne dotýkať dvoch horných tlačidiel vzadu, čiže L2 a R2. Vývojári budú môcť prispôsobovať ich odpor a tlak pri stláčaní a ich účinok v hre. Hráč tak bude aj v tomto prípade svedkom odlišného pocitu z ovládania pri konkrétnych činnostiach.
Aby sme ale ešte načrtli samotnú konzolu a jej vybavenie: HDD disk nahradí SSD disk s rýchlejšou odozvou načítania. Viditeľne odlišné bude tiež úvodné menu a čo je zaujímavé, hru bude možné inštalovať po častiach, čo znamená, že ak vám ide napr. len o multiplayer, môžete si nainštalovať len túto možnosť alebo v opačnom prípade zasa len kampaň. Hry sa totiž budú nachádzať na diskoch s kapacitou až 100 GB.