Módu musíte cítiť

Je to síce fráza ako každá iná, no je naozaj pravdivá. Módu  musíte mať v sebe, musíte ju jednoducho precítiť. Nič iné ako cit vám v móde nepomôže viac. Niektorí z nás to jednoducho majú v sebe, iný zase nie. Tak ako sa každý od seba líši, tak sa líšime aj v obliekaní sa. Je to prirodzené, že každý preferuje niečo iné a že nie všetci sme rovnaký.

šaty

Niektorý jednoducho vedia odhadnúť, čo si obliecť iný s tým majú veľký problém alebo to dokonca vôbec neriešia. Tí, ktorý módu vedia precítiť sa pre mnohých obliekajú „zvláštne“. Je to preto, lebo nejdú z davom a potrpia si na určité kúsky oblečenia. Mnoho krát volia oblečenie, ktoré sa nosilo kedysi. Neobliekajú sa podľa najnovších trendov a volia často rôzne nezvyčajné kombinácie. Veľmi často nosia oblečenie jednej farby a najčastejšie menej výrazných ako je napríklad čierna, sivá či béžová.

Volia taktiež výrazné doplnky, ktoré sú pre obyčajného človeka často nepochopiteľné. Jednoducho ak módu cítite a vidíte nejaký kúsok oblečenia hneď vás napadne čo si k nemu obliecť. Ako keby sa vám v hlave zrazu objavil celý outfit. Ak to necítite, tak vám je úplne jedno, čo si oblečiete. Rozhodujete sa najmä podľa toho, čo je pohodlné. Na ľuďoch, ktorý nemajú prehľad v móde to jednoducho ľahko vidieť.

modelka

Ak sa aj v móde nevyznáte a máte v tom chaos, nie je to nič ťažké trochu sa zorientovať. Skúste si pozrieť rôzne obrázky a inšpirovať sa. Môžete sa taktiež obrátiť na niekoho vo svojom okolí, kto vám s tým vie pomôcť. V skratke by ste mali mať zopár základných kúskov nazývaných aj „basic“. Sú to napríklad jednoduché biele, sivé a čierne tričká. Ďalej je to rifľová a kožená bunda. Aspoň jedno sako, sukňa a jednoduché čierne šaty. K tomuto už veľmi ľahko doplníte čokoľvek. Postačí ešte zopár štýlových džínsov a outfit je hotový! Nie je to nič zložité.