365 BANKA- trochu viac o tejto novinke

V poslednej dobe ste museli zaregistrovať jednu z reklám na novinku, takzvanú 365 banku. Podľa toho, v akom štýle je urobená reklama, má na nás pôsobiť, že ide o veľmi priateľskú, neformálnu banku, pre mladých ľudí, alebo tých, ktorí chcú so svojimi financiami nakladať jednoducho a bez zbytočných papierovačiek. Ak sa rozhodnete založiť si účet v tejto „novej“ banke, v skutočnosti ide o Poštovú banku, ktorú poznáme už pomerne dlho. 

karta
 
Celý účet si zakladáte cez mobilnú aplikáciu. Po tom, ako si ju nainštalujete, musíte vyplniť všetky potrebné políčka a zaslať aj fotografiu svojho občianskeho preukazu. Keď overovanie prebehne správne, aplikácia vás upozorní na to, že môžete vykonať video hovor, pri ktorom si v banke overia vašu totožnosť. Rozhovor prebieha cez kameru v telefóne. Zaberie vám to približne desať minút. Základom je, aby ste boli na mieste kde je vám dobre vidieť do tváre. Okrem toho si pripravte aj svoj občiansky.
 
Založenie účtu sú zadarmo a aj jeho vedenie vás nestojí nič. Platíte len vtedy, ak chcete aby vám výpisy chodili aj poštou, alebo za iné extra služby.
 
Okrem krátkeho rozhovoru, v ktorom si operátor overí základné informácie, ako napríklad rodné číslo, sa pripravte aj na to, že budete musieť natočiť svoj občiansky. Aby v banke overili, že je pravý, budete ho musieť dať na svetlo a nahýbať do strán tak, aby sa v obrazovke odrážal vodoznak. Nebojte, sa všetko vám vysvetlia priamo pri hovore.
 
mobil

  • Bankomatová karta vám príde v priebehu piatich dní.
  • V samostatnej obálke, dostanete do schránky aj svoj PIN kód ku karte. No a máte hotovo.
  • Všetky transakcie uskutočňujete pomocou mobilnej aplikácie. Bez poplatkov, si môžete peniaze vyberať na všetkých pobočkách slovenskej pošty, alebo v jej bankomatoch.
  • Karta je taktiež bezkontaktná, po prvej platbe s vašim PIN kódom, sa vám táto služba zapne automaticky.
  • Nezabudnite si v aplikácií nastaviť aj denný povolený limit, pretože je automaticky nastavený na nulu. Na to vás ale upozorní operátor pri video hovore. Túto informáciu nájdete aj na papieroch, ktoré vám prídu s kartou.