Dokonalá svadba. Realita či sen?

Prípravy na svadbu obvykle začínajú žiadosťou o ruku. Tá môže byť spontánna alebo dopredu plánovaná. Do roka a do dňa  od zásnub by ste sa mali zobrať. V dnešnej dobe tomu už väčšinou tak nie je, ale mne osobne sa táto veta veľmi páči a snažila by som sa ju dodržať za všetkých okolností. Svadba je totiž udalosť, na ktorú minimálne nevesta a ženích nikdy nezabudnú.

svatba

No a teraz si položme otázku, či musí byť za každých okolností taká dokonalá?

Každý máme o dokonalosti iné predstavy. Pre niekoho je dokonalá malá svadba a niekto by mal najradšej na svadbe pomaly celú dedinu. No, aj tak by som vás najradšej upozornila na to, že dokonalá svadba je len taká, akú si ju predstavujete vy. Pre nikoho iného taká nemusí byť. Ale vy tú svadbu predsa robíte pre seba a nie pre druhých! To si zapamätajte.

novomanželé

A nie nemusí byť vôbec dokonalá, pretože dnešné nevesty lipnúť už na takých maličkostiach, s ktorými by si vôbec nemali robiť starosti. Skôr mi to už príde také prehnané, že sa riešia pomaly aj blbé servítky, do ktorých si len utrieme ústa a odhodíme ich. Je to naozaj potrebné? Podľa mňa určite nie. Na svojich pravidlách si trvajte, ale nie úplne upäto, pretože vám potom na tú svadbu ani nebude mať kto prísť.

nevěsty

Hovoríte teda, že ju mám odfláknuť, že si to aj tak tí ľudia nebudú pamätať?

To, že si ľudia pamätajú, akú ste mali dokonalú svadbu vám povie len málokto. Ale to, že sa vám stal trapas na svadbe budete počuť z každej strany. Ja by som preto nezúfala, pretože taký trapas sa vám môže stať aj keď sa budete neviem ako snažiť. Je to jednoducho tak, že keď nie ste nervózne, tak je hneď všetko krajšie. A keď by ste chceli mať dokonalosť na svadbe, tak to tak nakoniec vôbec nebude. Zákon schválnosti. Preto odporúčam nelipnúť na maličkostiach, užívať si svadobné prípravy i svadobný deň a samozrejme, svadbu neodfláknuť. Len si stanovte dve – tri dôležité veci, ktoré musia byť tak ako si želáte. Napríklad fotograf, sála a koláče. Na ostatnom môžete ušetriť, kde sa dá.
Verím, že si moje rady zoberiete k srdcu a na váš svadobný deň budete spomínať len v tom najlepšom (že bol úplne dokonalý). 

Posted In Nezařazené