Debničky, prepravky a iné prepravné nádoby pre poľnohospodárske a potravinárske výrobky

Na Slovensku máme pomerne dosť rozvinutý poľnohospodársky priemysel, v rámci ktorého sa pestujú mnohé plodiny. Medzi tieto plodiny patria rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré sa dodávajú do rozvinutej siete supermarketov, ale aj do menších miestnych potravín alebo na trhoviská. Veľká produkcia potravinových výrobkov a poľnohospodárskych plodín však vyžaduje na ich premiestňovanie využívať viaceré typy debničiek, prepraviek a iných prepravných nádob, ktoré uľahčia celý skladovací a dodávateľský proces.

prepravky so zeleninou

Prepravky na potraviny však musia byť vyrobené s ohľadom na hygienické štandardy, pretože pri výrobkoch, ktoré sú určené na konzumáciu je splnenie hygienickosti naozaj najvyššia priorita. Účelom splnenia prísnych hygienických štandardov a noriem je najmä zabezpečenie toho, aby pri skladovacom a dodávateľskom procese neprišlo ku kontaminácií alebo inému spôsobu znehodnotenia. Zároveň sú však prepravky na ovocie, zeleninu a iné potraviny vyrobené rovnako aj s ohľadom na prispôsobenie procesným inováciám a automatizácií, medzi ktoré patria napríklad špeciálne prispôsobenia debničiek pre pásovú prepravu a iné automatické inovácie.

prepravky na ovocie

Veľkým benefitom takýchto prepravných debničiek zostáva aj fakt, že sú vyrobené z nezávadného a netoxického plastového materiálu, ktorý je navyše recyklovateľný. Vďaka prispôsobeniam pre automatizované procesy je možné takéto prepravky používať opakovane, čím sa zamedzuje ich jednorazové používanie a plytvanie. Zeleninu a ovocie v takýchto prepravkách si môžeme často všimnúť vyložené aj priamo v niektorých potravinových reťazcoch, alebo na farmárskych trhoch. V prípade, že podobných prepravných nádob máte nedostatok alebo vám vo vašich skladových priestoroch chýbajú, viete si ich dokúpiť, pričom na výber je hneď niekoľko veľkostných prevedení. Pokiaľ však máte záujem o takéto zeleninové debničky alebo plastové prepravky na ovocie, cenu je potrebné dopytovať individuálne na základe kontaktovania obchodného zástupcu, pretože sa odvíja od špecifických potrieb a parametrov.