Aj exteriér potrebuje kvalitné zábradlie

Z pohľadu rodinných domov a otázky schodiska si zväčša predstavíme interiér, ale to neznamená, že schodisko sa nemôže nachádzať aj v exteriéri. Práve vo vonkajšom prostredí totiž môže byť veľmi praktickou pomôckou. To však záleží od toho, aký postup zvolíme.

zábradlí nerez

  • Pokiaľ vravíme o vonkajšom schodisku, to by malo byť takisto vybavené zábradlím, no v tomto prípade by sme mali zvoliť odolný materiál s dlhou životnosťou, ideálne nerezové zábradlie.

Schodisko v exteriéri môže mať hneď niekoľko sympatických funkcií, napríklad ako prvok rozdeľujúci samostatné poschodie alebo ako komfortná pomôcka pre vstup do záhrady či na terasu, alebo do dielne. Okrem len týchto pár spomenutých dôvodov určite existujú aj ďalšie, okrem iného môže ísť o estetický prvok, ktorý obohatí exteriér najmä po vizuálnej stránke.

Nielen z pohľadu estetickej stránky je však potrebné si uvedomiť, že vonkajšie prostredie obnáša predsalen drsnejšie podmienky, než keď je schodisko, respektíve zábradlie v interiéri. Vonku musíme rátať s častým vplyvom poveternostných podmienok a takisto vziať do úvahy, že s kvalitným zábradlím počítame na dlhé roky. Aby však už po pár rokoch nevyzeralo opotrebovane a zastarano, je dôležitý už spomenutý výber vhodného, respektíve kvalitného a odolného materiálu s dlhou životnosťou, akým je v tomto prípade nerez.

zábradlíčko

  • V podstate v prípade vonkajšieho zábradlia vravíme najmä o bežnej oceli, ktorá však prechádza povrchnou úpravou lakovaním. Využívaná je tak predovšetkým už pozinkovaná oceľ alebo práve nerez.

Takéto prevedenie môžeme čoraz častejšie vidieť nielen pred podnikmi, obchodnými centrami a panelákmi, ale v súčasnosti takisto aj pri rodinných domoch, nakoľko sa spomenutý materiál osvedčil a nejeden človek skrátka rád vsadí na kvalitu, najmä ak ide o dlhodobejšiu investíciu, čo schodisko so zábradlím rozhodne je.