Zelená matcha

Matcha je špeciálny japonský zelený čaj v prášku, ktorý si v posledných rokoch získava čoraz viac spokojných užívateľov a teší sa masívnej popularite aj v našich končinách. Ešte donedávna bola matcha neznáma zložka, no dnes je bežné vypýtať si v kaviarni napríklad matcha latte. Jej blahodárne účinky na ľudský organizmus ocenilo už mnoho ľudí a jej rôzne chutné variácie majú svojich fanúšikov po celom svete.

matcha

Čo to tá matcha vlastne je? V Japonsku je to ingrediencia známa už po tisícročia a jej používanie je úzko spájané s budhizmom. Pôvodne bola používaná v Číne, no postupom času sa dostala aj do Japonska, kde sa jej príprava a konzumácia stala veľmi populárnou, samotné pitie matcha čaju bolo sprevádzané slávnostnou ceremóniou. Matcha set Totalvital sa vyrába z rastiliny s názvom Camellia sinensis alebo aj čajovník čínsky. Z tejto rastliny sa takisto vyrába aj klasický zelený čaj, ktorý všetci dobre poznáme. Líšia sa však tým, že kríky matche sa 30 dní pred zberom izolujú od slnečného žiarenia. Finálny produkt vzniká mletím, a teda výsledkom je sypký zelený prášok.

Matcha obsahuje vysoký podiel antioxidačných zložiek, ako napríklad flavanoidy, polyfenoly či vitamín C. Vďaka tomu, že rastlina je v neskorom štádiu pestovania chránená pred slnečným žiarením, dokáže sama vytvoriť aj bioaktívne zložky, napríklad L-teanín. Obsahuje tiež vysoký podiel kofeínu, preto je v dnešnej dobe s obľubou využívaná ako náhrada klasickej kávy.Na ľudský organizmus má totiž veľmi podobné účinky.

matcha nápoj

Je to produkt vysokej kvality, ktorý je považovaný za najaromatickejší druh zeleného čaju. Priaznivo pôsobí na celý ľudský organizmus, zlepšuje koncentráciu a mozgovú činnosť.Je to zdravý nervový stimulant, ktorý vám dodá potrebnú energiu, zbaví vás únavy a dodá potrebnú dávku kofeínu v zdravšej verzii. Matcha je skvelou alternatívou pre nabudenie organizmu. Vďaka tomu, že obsahuje kofeín, no zároveň aj L-teanín pôsobí povzbudivo, no aj upokojujúco. Po konzumácii sa tak nebudete cítiť, že vám srdce vyskočí z hrudníka, práve naopak. Vaša pozornosť a koncentrácia bude zlepšená, no popri tom sa budete cítiť v pokoji a dobrej nálade. Nové výskumy hovoria, že matcha môže mať priaznivé účinky aj na pamäť a reakčnú dobu. Doprajte si skvelé výhody matche a vyskúšajte ju na vlastnej koži. V ponuke Total Vital matcha nájdete širokú ponuku matcha výrobkov presne pre vás. Na výber sú rôzne varianty matcha práškov. miešaných drinkov, či dokonca matcha vo forme kapsúl do kávovarov. Vyberte si aj vy už dnes a prejdite na cestu zdravého životného štýlu.

Posted In Nezařazené