Vhodné osvetlenie schodiska

Možno by ste ani len neverili alebo netušili, že aj vaše nádherné schodisko potrebuje to správne osvetlenie. Predchádza to rôznym úrazom, nepríjemnostiam, nehodám a pádom. Pri nekvalitnom alebo dokonca žiadnom osvetlení viete veľmi rýchlo a jednoducho spadnúť a ak máte ešte k tomu aj deti, môžete to očakávať dennodenne či dosť často. Ako týmto úrazom predísť? Odporúčam vám poobzerať sa po všetkých možnostiach poriadneho osvetlenia na schodisko. Predsa aj schodisko môže byť ozdobou celkového interiéru vášho nádherného rodinného domu. Veľmi sa osvedčili práve led pásy. Možností na osvetlenie schodiska máte neúrekom a predajcovia vám budú ponúkať pre nich výhodný predaj kvalitného osvetlenia za nekresťanské peniaze. Preto vyberajte veľmi poctivo a nenechajte sa zlákať od predajcov na nekvalitné alebo príliš drahé osvetlenie schodiska. Na výber máte rôzne tvary, veľkosti, výkony svietivosti a s veľkým výberom povrchových úprav.

schodisko v miestnosti

Samotné svietidlá môžu byť priamo zabudované do steny, dokonca priamo do schodov na podstupnice. Prevedenia sú vyrobené z tvrdeného umelohmotného skla a hliníka a spotrebujú veľmi malé množstvo elektrickej energie vďaka úsporným led diódam, ktoré rozhodne ocení vaša peňaženka. Napájanie je samozrejme na dvanásť voltov, teda si zakúpte aj transformátor. Ak máte radi farebné osvetlenie alebo kombinácie farebnosti v led svietidlách, môžete veľmi jednoducho a ľahko využiť moderné led pásy. Pri ich jednoduchej montáži sa až budete čudovať, aké je to naozaj jednoduché.

led 3

Majú totiž zo spodu samolepiacu vrstvu, takže sa dajú jednoducho nalepiť pod hranu schodov. Led pásy sa zvyknú kupovať samostatne, takže je potrebné a nutné zakúpiť si dodatočný napájací zdroj, ako som už uviedla vyššie. Niektoré sa predávajú ako kompletné sady led pásov, kde nemusíte dokupovať dodatočný nutný napájací zdroj.

Posted In Nezařazené