Venezia – Benátky

Ak chcete s partnerom či partnerkou zažiť romantické chvíle Benátky sú pre Vás ako stvorené. Tak prečo nevymeniť leňošenie vo vírivkách a saunách za príjemnú prechádzku po romantikou preslávených Benátkach? Už keď prichádzate loďou a v diaľke sa Vám začínajú vynárať, v tom momente si uvedomíte, že Vás čaká nádherný deň.

benátky

Prvou pevninou pod nohami bude prístavisko pri dvoch stĺpoch, ktoré je vstupnou bránou na slávne námestie San Marco. Pôvodne to mali byť stĺpy tri avšak pri ich stavbe jeden padol do mora, odkiaľ sa ho už nikdy nepodarilo vytiahnuť. Už v tomto momente začnete nasávať pravú atmosféru tohto mestečka.

Hlavne v lete je to tu cítiť zvláštnym závanom, pre niektorých je to smrad iný si túto vôňu užívajú a prirovnávajú ju k starobe a pokladajú ju za niečo typické pre Benátky. Námestie San Marco je hlavným námestím Benátok. Turisti ale aj holuby ho veľmi obľubujú. Nikde inde nestretnete toľko holubov koľko na tomto mieste. Bolo by dobré keby ste vedeli, že v Benátkach je kŕmenie holubov prísne zakázane, a ak by ste so porušili musíte sa pripraviť na poriadne mastnú pokutu. Na tomto námestí stojí bazilika sv. Marca po ktorom je samozrejme aj pomenované. Byť v Benátkach a baziliku si nepozrieť by bolo hriechom. Je nádherná ako zvonku tak aj v interiére.

Zážitkom pre Vás môže byť taktiež väznica, do ktorej sa vchádzalo tzv. mostom vzdechú. Toto pomenovanie spočíva v tom, že ak ste po ňom raz prešli dnu do väznice už nikdy viac ste sa odtiaľ nedostali. Výnimkou boli situácie ak sa Vám podarilo podplatiť stráže. Avšak ak väzeň nebol schopný si zabezpečiť stravu a ak ho nikto nechodil navštevovať tak skončil pod morskou hladinou. A to doslovne. Stráže väčšinou o 3 – 4 hodine rannej, keď boli obyvatelia mestečka v najtvrdšej fáze spánku, uviazali väzňovi na telo záťaže, odplavili sa 100m od brehu a tam ho zhodili do vody.

gondola

Gondoly– Snáď najromantickejšou chvíľou akú môžete zažiť je previesť sa na gondole. Nič nenahradí pocit keď sa plavíte mestečkom po úzkych uličkách a užívate si tú danú chvíľu so svojou partnerkou alebo partnerom. Prostredníctvom plavby na gondole, sa dostane do zátiší kde sa stráca turistický ruch a až vtedy pocítite pravú tvar Benátok. Ak túto plavbu neabsolvujete, nezúfajte. Tak ako po vode aj po suchej zemi sa dokážete dostať do uličiek, kde nestretnete žiadnych turistov a môžete si vychutnávať atmosféru ktorú toto mestečko prináša.

Posted In Nezařazené