Športy s priateľmi

Po práci máme čas na naše aktivity. Je už na každom z nás čo ho baví, zaujíma a napĺňa. Najčastejšou aktivitou vo voľnom čase je však šport. Pohyb je prospešný ako pre naše telo, tak aj pre našu psychiku. Pri telesnej aktivite sa do tela uvoľňujú endorfíny, ktoré majú vplyv na našu dobrú náladu a pocit šťastia. Prospešný je však aj pre naše zdravie. Vysoký krvný tlak, cholesterol či bolesti chrbta. Všetko sa dá vyriešiť aj bez liekov a to cvičením. Na aktívny pohyb nepotrebujete ani veľa času. Ak vás však obyčajné cvičenie vo fitness centre nudí a radšej sa zabávate s priateľmi, skúste sa s nimi dohodnúť na spoločnom zápase v nejakom halovom športe.

badminon
 
Bedminton                  Výborná hra pre pár či dve dvojice. Ak ste si doteraz mysleli, že bedminton je ľahká nudná hra, mýlili ste sa. Hodina v hale vám dá poriadne zabrať. Je to hra náročná na kondíciu, keďže za košíkom bohaté zo strany na stranu. A s priateľmi budete mať o zábavu postarané. V podstate je už len na vás či sa rozhodnete pre bedminton, alebo tenis či skvoš. Princíp je v tom istom, akurát odrážať budete loptičku. Rezervovať hodinu si môžete v každom dobrom športovom centre, avšak nenachádzajú sa v každom meste.

hardcor
 
Futbal                         Futbal je jedna z najobľúbenejších športových aktivít všetkých mužov, ale čoraz viac aj žien. Hodina cez víkend strávená s priateľmi v hale pri futbale, vás zabaví, unaví a zlepší kolektív. Navyše veľa aj zhodíte, keďže v hale sa hrá zápas s menším počtom hráčov a tým sa viac nabeháte.

tenis
 
Crossfit                       Ak vás tieto športy pri ktorých sa nabeháte nebavia, skúste crossfit. No narobíte sa ešte viac. Ide o kruhové cvičenie, kde cvičíte s vlastnou váhou, činkami a posilňovacími strojmi. Jedna hodina je naozaj náročná na kondíciu a musíte začať cvičiť pravidelne, aby ste to zvládali na lepšej úrovni ako začiatočník. Oveľa lepšie je navštevovať tieto hody so sparingpartnerom, kedy sa navzájom motivujete a pomáhate si.