Letná pohodička na Pohode

Ako už je zvykom aj tento rok sa druhý júlový týždeň konal najväčší slovenský festival- Pohoda. Od štvrtka do nedele bolo Trenčianske letisko zaplnené tisíckami ľudí z rôznych kútov nielen Slovenska, ale aj sveta.
Festival ponúka široké spektrum aktivít, ktoré zahŕňajú samozrejme koncerty svetových interpretov, prednášky na rôzne aktuálne témy pohýnajúce spoločnosťou, ale aj odborné prednášky z rôznych vedných oblastí. Pohoda láka návštevníkov aj na diskusie so známymi osobnosťami z politickej, novinárskej alebo „influencerskej“ sféry. Svoje znalosti si môžete vyskúšať na rôznych kvízoch nielen z umeleckého prostredia. Tanečné domy, kreatívne ručné práce, či stánky lákajúce na gastronomický zážitok vášho života. Toto všetko a omnoho viac plus skvelá atmosféra vo vzduchu, to je Pohoda.

koncert.jpg

Pohodový line-up

Práve tento letný festival je známy svojou jedinečnou a nenahraditeľnou atmosférou, ktorá je zabezpečená nielen pestrým programom, no i rozmanitými hudobnými žánrami. Indie, pop, folk, rap, rock, rave, hip-hop, klasika a všetko ostatné na čo si človek pomyslí. Teda priestoru na spoznávanie a objavovanie kvalitnej hudby je naozaj dostatok.
Hudobný výber Pohody je špecifický aj tým, že sa neuberá len „mainstreamovým“ prúdom a teda návštevníci majú možnosť naďabiť aj na alternatívnejšie smery, s ktorými sa bežne nestretávame.
Taktiež organizátori festivalu sa snažia udržať autenticitu festivalu tým, že nepozývajú jedno veľké meno, ale viac povedzme stredne známych hudobníkov. Robia tak z toho dôvodu aby zabránili tomu, že festival ako taký sa stane koncertom jedného interpreta.

kapela.jpg

Pohodové zabezpečenia

Organizátori celkovú úroveň festivalu každoročne podvihujú, nielen čo sa týka rôznorodosti umenia a množstva aktivít, ale aj bezpečnosti či pohodlia návštevníkov.
Bezpečnostné opatrenia týkajúce poveternostných podmienok, či nebezpečia búrky a podobne sú zvládnuté na jednotku, vzhľadom na prvoradú bezpečnosť návštevníkov.
Taktiež v celom areáli nájdeme umiestnené centrá prvej pomoci s vyškolenými záchranármi pripravenými zasiahnuť v prípade potreby.
Nemenší dôraz sa kladie na hygienické potreby. Viacero stanovíšť s toaletami, nainštalované sprchy, ale aj množstvo umývadiel s pitnou vodou  zabezpečili festivalovým nadšencom počas troch dní festivalu potrebný komfort.

Posted In Nezařazené