Kurt Cobain a detaily jeho osudu, o akých ste možno nevedli

20. februára 2019 by Kurt Cobain, spevák kultovej grunge kapely Nirvana oslávil 52 rokov. Jeho osud však možno poznáte viacerí, najmä príčinu jeho predčasného odchodu, avšak určite sa ešte nájde relatívne dosť zaujímavých faktov, ktoré ste o tejto rockovej ikone nevedeli. Poďme si tak spoločne zaspomínať a vytiahnime zaujímavé črty zo životného príbehu tejto predčasne zosnulej hviezdy.

koncert

Milovaný, no aj napriek tomu osudom zmietaný spevák nemal práve idylické detstvo, nakoľko sa nezaobišlo bez rozvodu jeho rodičov, útekov z domova i údajného týrania z otcovej strany. Nevraviac o tom, že bol kvôli svojej utiahnutej a krehkej povahe terčom šikany na strednej škole. Následné objavenie punkovej hudby a subkultúry, neskôr prvé začiatky garážovej Nirvany a napokon mediálna sláva a milióny fanúšikov. Samozrejme aj milostný život s Courney Love.

Tieto fakty však zrejme poznáte, skúsme sa tak zamerať trochu na detaily, ku ktorým patrí napríklad zistenie, že Kurt mal problém s políciou už vo veku šiestich rokov. Naplnil plechovku malými kamienkami a tieto začal hádzať na autá- výhradne však tie policajné.

Ako som už naznačil na začiatku, ľahké nebolo ani stredoškolské obdobie, kedy sa údajne Kurt už prvýkrát pokúsil o samovraždu. Dôvodom bol výsmech zo strany spolužiakov, ktorí zistili, že Cobain prišiel o panenstvo s mentálne zaostalou rovesníčkou. O samovraždu sa mal pokúsiť priložením svojej hlavy na koľajnice a čakaním na prichádzajúci vlak.

kytara

Po rodinných problémoch sa vysťahoval už v tomto problematickom veku z domu a istý čas žil pod mostom, kde sa živil rybolovom, no občas ho uchýlili aj kamaráti a známi. Tento životný štýl v ňom zanechal stopu, kedy sa naučil žiť šetrným spôsobom, čo sa ukázalo aj po prvých úspechoch od vydania a vysokej predajnosti albumu Nevermind. Spevák následne materiálnu núdzu pochopiteľne riešiť nemusel, no aj napriek finančným ziskom žil skoré úspešné obdobie skromným životom.
Závislosť na drogách a nejedna skúsenosť s heroínom údajne neprišla z nudy, ale do tohto stavu sa Kurt dostával na základe častých žalúdočných problémov, čím týmto spôsobom miernil bolesť.
Zrejme najznámejší hit Smells Like Teen Spirit nepatril ku Cobainovým favoritom a nahral ju iba z dôvodu, aby doplnil album, pričom vôbec nečakal, že práve táto pieseň bude kultová.