E-shopy sa sťažujú: Zákaznici si z nás spravili dočasnú požičovňu

Onedlho sú tu Vianoce a k nim už akosi automaticky patrí nákupné šialenstvo. Nevravím, že je to prikázaný alebo dokonca správny zvyk, ale práve toto je obdobie, ktoré sa teší vysokej predajnosti. Každpádne zatiaľ čo pred vyše desiatimi rokmi sme si pod touto mániou predstavovali najmä chodenie po nákupných centrách, dnes pravdepodobne veľa ľudí uprednostní pohodlný a prehľadný nákup online a to formou e-shopov.

bílá klávesnice

Dnes je jednoznačne internetová doba a to isté platí i z pohľadu rastúceho počtu nakupujúcich online. Počet kupujúcich cez internetové predajne je doslova z roka na rok neuveriteľne vyšší a človek by tak mohol usúdiť, že táto forma pomaly ale isto vyradí z prevádzky kamenné prevádzky. Z pohľadu reality ale vidíme, že navštevované sú aj tieto kamenné obchody, nevraviac o veľkých nákupných centrách. Kamenné obchody tak zatiaľ zďaleka nevymierajú, majú svoje špecifické čaro, ale zrejme i niektoré výhody. Spomeňme fakt, že zakúpený tovar si môžete odniesť priamo domov, čiže nemusíte čakať na kuriéra a tento spôsob takisto uprednostňuje ešte pomerne vysoký počet tých, čo moderné technológie považujú za akéhosi strašiaka alebo ťažký hlavolam. A priznajme, že niektoré kuriérske služby nie sú práve najlacnejšie a neoplatia sa v prípade, ak objednávate tovar v menšej cenovej hodnote.

canon

Nakupovanie online ale pochopiteľne ponúka lepší prehľad a širší výber, vlastne nájdete všetko, čo môže chýbať v predajniach vo vašom okolí a navyše máte možnosť porovnávať ceny, ako aj vybrať produkt, ktorý je vám z danej kategórie najsympatickejší, nemusíte sa tak spoliehať na nejakú obmedzenú dostupnosť. Je to tak praktická voľba i v tomto období, kedy túžime zakúpiť ten najlepší darček pod vianočný stromček.

horské kolo

No takisto je známe, že ľudia podmienky, ktoré poskytujú e-shopy zneužívajú.
Síce sa to netýka každého zákazníka, v podstate len nejakých 5 až 7 %, no z takého vysokého počtu kupujúcich aj takéto percento predstavuje pomerne širokú škálu „špekulantov“. Niektoré, poväčšinou údajne české e-shopy sa sťažujú, že títo zákazníci si tovar zakúpia, aby ho vzápätí do lehoty 14 dní mohli opäť vrátiť. Údajne si len zakúpia drahšiu elektroniku napríklad v podobe kvalitných fotoaparátov, aby na dovolenke pofototili kvalitné fotky a následne tento drahý tovar vracajú späť. A podobných prípadov je ešte viac, týka sa to napríklad i bicyklov či športového vybavenia, ako aj navigácií či drahších mobilov.

Posted In Nezařazené