Vy ešte stále používate klasické laky na nechty? Vo svete manikúry, dnes letí niečo celkom iné. Gél laky na nechty vydržia https://citaty.net/klicova-slova/nerv/ v sebe spájajú vlastnosti obyčajného laku a gélových nechtov. Rozdiel je najmä v tom, že vydržia omnoho dlhšie, no ich aplikáciu zvládnete i sama, a to v pohodlí domova.

Ženská ruka s modrými nechtami
 
Gél laky na vašich nechtoch vydržia až niekoľko týždňov. Ak teda nemáte nervy na neustále lakovanie a následné odlakovanie vašich nechtov, gélové laky sú presne tým, čo hľadáte.  Po ich aplikácii, sa o svoju manikúru nemusíte starať nasledujúce tri až štyri týždne. Zdá sa vám to neuveriteľné? Možno to tak znie, ale gélové laky v podstate nahrádzajú gélovú vrstvu, ktorú vám na nechty nanesie manikérka. Tá je omnoho hrubšia a odolnejšia, takže umývanie riadu, alebo práca v záhrade, na ňu nemá tak devastačné účinky.
 
Ak si ruky často máčate vo vode, alebo im dávate zabrať pri práci v záhrade, gélový lak vydrží o niečo kratšie. Preto je lepšie, ak budete používať ochranné rukavice. Takto si navyše budete svoje nechty omnoho menej ničiť.
 
Aplikácia gélových lakov je úplne rovnaká ako pri klasickom laku. Nechty by ste si mali najprv vždy dokonale odlakovať odlakovačom. Nezabudnite ani na ošetrenie a úpravu kožtičky pri nechtovom lôžku. Následne ich upravte pilníkom a naneste gélový lak.
Ako sme už spomenuli vyššie, tento lak vám na nechtoch vydrží pokojne i mesiac. Na druhej strane sa však nemusíte obávať toho, že si nechty nebudete môcť hodiť do nového šatu i omnoho častejšie. Gél odstránite pomocou obyčajného odlakovaču. Druhou možnosťou sú špeciálne prípravky, s ktorými je celá práca o čosi jednoduchšia.

Žena sa pozerá na svoje červené nechty
 
Ak na svojich nechtoch nosíte rôzne nálepky, tetovačky, kamienky, alebo iné ozdoby, gélové laky môžete pokojne používať. Je potrebné opäť zdôrazniť, že ,majú presne tie isté vlastnosti, ako laky klasické.