Čo je to LED TV
Bolo by logické začať dekódovaním skratkovej LED, ktorá v angličtine znie takto: svetelná dióda. A preklad do ruštiny je oveľa jednoduchší – „LED“. Ale nemôžete volať LED TV LED TV. Čo to všetko môže znamenať?
Zjednodušene povedané, LED TV je LCD TV. Aby sme pochopili, aký je rozdiel medzi jedným a druhým, obraciame sa na funkcie LCD televízorov. Ich hlavnou časťou je matica s pixelmi (svetelné body). Mimochodom, počet týchto veľmi pixelov určuje rozlíšenie obrazovky (napríklad 640 x 480 u003d 307 200 pixelov).

led televizor podsvietenie

V LCD televízoroch je teda matica osvetlená žiarivkami so studenou katódou. A v LED televízoroch sú LED svetelnými zdrojmi. To sa považuje za veľké plus moderných technológií, pretože použitie LED diódy umožňuje výrobu LED televízorov veľmi tenkých. Ich hrúbka je približne 2,5 cm a LED televízory sa prakticky zmestia do každého interiéru. Takto získame nižšiu spotrebu energie (o 40% nižšia v porovnaní s LCD televízormi rovnakej veľkosti), dlhšiu životnosť a lepšiu úroveň kontrastu, čo nie je ani tak ďaleko od známeho konkurenta LCD televízorov – plazmových panelov. Len si predstavte, aká bude prirodzená a hlboká čierna farba na LED televízoroch, ak ich úroveň kontrastu dosiahne hodnotu 1 000 000: 1.
A teraz nezabudnite na veľké mínus LCD televízorov – skreslenie pri zobrazovaní pohybujúcich sa objektov … LED televízory už nebudú mať takú nevýhodu vďaka obnovovacej frekvencii snímok až do 200 Hz. Pravdepodobne ste okamžite pochopili, čo je LED televízor, a predstavili ste si dokonalú videohru alebo dlho očakávaný športový zápas. Táto technológia použitia podsvietenia LED sa samozrejme skôr alebo neskôr stane štandardom a vytlačí tradičnú technológiu z trhu. LED televízory nemusia byť vnímané ako svoj nový vzhľad, je to iba technický vývoj LCD televízorov.

led televizor
Aby sme pochopili, čo je LED televízor, pozrime sa bližšie na jeho podsvietenie LED. Existujú dva typy:
Biela LED – prvky LED sú umiestnené po obvode matice, to znamená, že svetlo je distribuované rovnomerne vďaka špeciálnemu panelu na vedenie svetla.
RGB LED – LED prvky sú umiestnené v celej oblasti podsvietenia a svetelné prvky majú rôzne farby, to znamená, že rôzne oblasti obrazovky sú zvýraznené rôznymi farbami, čo zlepšuje kvalitu reprodukcie farieb. Tento typ podsvietenia LED bude samozrejme drahší, ale jeho výhody nájdete všade. Kvôli takým vysokým nákladom musí veľa spoločností, napríklad spoločnosť Samsung, opustiť túto RGB LED a naďalej pracovať s bočným osvetlením.