V dnešnej dobe, ak neplánujete týždeň v Chorvátsku, je najčastejšie používaná doprava práve letecká. Do niektorých destinácií sa ani nedostanete a preto ak niekedy chcete navštíviť ďalekú exotiku ako Dominikánska republika či Maldivy, lietania sa nemôžete báť. Na druhej strane sú obľúbené každodenné lety do Európskych metropol, ktoré dnes stoja pár desiatok Eur. Letecké spoločnosti zažívajú najväčší rozmach posledných rokov a vy sa dostanete do zahraničia rýchlo a lacno. Práve kvôli nízkym cenám je lietanie také obľúbené. Aj keď nízko nákladové spoločnosti v poslednej dobe postupne sprísňujú svoje podmienky, najmä čo sa batožiny týka, stále je lietanie najvýhodnejší spôsob prepravy po celom svete. Ak patríte k pár ľuďom na celom svete, ktorým sa raz za čas podarí kúpiť letenku za 1 cent, máte obrovské šťastie. Teraz však k reálnejším cenám, ktoré sa podľa destinácie pohybujú od približne 12 Eur do niekoľko stovák. Kde nakupovať najlepšie akciové letenky?

obchod.jpg
 
Pelikan                                   Najznámejšou internetovou stránkou je Pelikan, ktorý ponúka lety do celého sveta.   Často krát má najnižšie ceny akciových leteniek na trhu a vyhľadá stovky spoločností. Ukáže vám najrýchlejšiu či najlacnejšiu cestu a tiež s najmenej prestupmi.
 
eSky                                        V poslednej dobe viac používaný portál, vzhľadom na obrovské množstvo letov. Ak ste obmedzený časovým intervalom, určite si vyberiete z viacerých blízkych letísk. Na jeden deň nie je problém vyhľadať vám vyhovujúci časový termín.                 

ostrov.jpg
 
Spoločnosti                             V bežnej prevádzke kúpiť letenku priamo cez spoločnosť nebýva najlacnejšie. Avšak najmä Ryanair na Black Friday vždy príde s výpredajom a ľudia v šialenstve nakupujú niekoľko leteniek aj keď nemajú určenú destináciu. Viaceré prevádzky vedia na nejaký čas spustiť výrazné akcie aj so 70% zľavami. Nevýhodou je, že musíte byť časovo nezávislý a prispôsobiť sa termínu na letenke.