Prechádzať sa presne tam kde Harry Potter? Navštíviť dom, v ktorom vyrastal a vidieť na vlastné oči Harryho izbu pod schodami či nastúpiť do lietajúceho auta …  to všetko je možné! Musíte sa však vybrať na jeden krásny výlet.
Pre všetkých fanúšikov Harry Pottera je návšteva Warner Bros štúdií v blízkosti Londýna určite veľkým snom! Navyše nemusíte byť celkom pobláznený z tejto veľkej čarodejníckej ságy, aby ste si túto veľkolepú návštevu užili. Odporúčam, ale aspoň vedieť, kto je Harry a nejaký ten diel vidieť, kým sa na výlet vyberiete.
Návšteva štúdií je vhodná pre všetky vekové kategórie, samozrejme si to deti užijú asi najviac až od cca 4 rokov, ale je to len na vás, kľudne pribalte aj starých rodičov. Nudiť sa nikto nebude!

Processed with VSCO with hb1 preset
Processed with VSCO with hb1 preset

Lístky si objednávate, kupujete online a už na konkrétny dátum a čas. Štúdia sa nachádzajú cca 30-45 minút cesty od Londýna. Ideálny transport je vlakom a potom následný prestup na kyvadlový autobus, ktorý vás vyklopí už priamo pred vstupom do ateliérov.
Pri výmene online rezervácie za lístok, pri okienku obdržíte aj malý Harry Potter pas, do ktorého zbierate v každej zóne jednu pečiatku. Nakoniec vám zostane ako krásny suvenír!

Na samotnú prehliadku vpúšťajú návštevníkov v 1/2 hodinových intervaloch (podľa času na vstupenke). Sprievodca vás uvedie do kinosály a vysvetlí niekoľko pravidiel. Zbytok prehliadky už absolvujete vo vlastnom tepme. Celkový čas návštevy sú priemerne 3 hodiny. Preto pri výbere času návštevy vopred zohľadnite možnosti vašich detí (napríklad aby práve nebol čas spánku, alebo obeda atď). Priblližne v polovici ateliérov sa nachádza aj občerstvenie, takže hladom a smädom nepomriete.

Processed with VSCO with hb1 preset
Processed with VSCO with hb1 preset

Štúdiá sú rozdelené tématicky. Stretnete teda napríklad oddelenie s maskymi, kostýmami, alebo špeciálnymi efektami. Počas návštevy si môžete nechať vyrobiť aj video, ako hráte metlobal, či originálnu fotku z vlaku na ceste do Rockfortu (samozrejme za poplatok). Individuálne fotenie je dovolené vo všetkých priestoroch neobmedzene a bez poplatku, takže si na pamiatku kľudne zhotovte tisíce fotiek.

Medzi najzaujímavejšie atrakcie v štúdiách určite patria reálne postavané miestnosti a stavby ako napríklad Šikmá ulička, dom Weasleyovcov, nástupište 9 a 3/4 aj s vlakom, Dumbledorova pracovňa alebo veľká maketa samotnej Rockfortskej čarodejníckej školy.

Processed with VSCO with hb1 preset
Processed with VSCO with hb1 preset
Processed with VSCO with a6 preset

Na samotný záver prehliadky musíte prejsť cez veľký obchod s množstvom Harry Potter suvenírov. Tu sa pripravte na asi ďalšiu hodinu vyberania a nakupovania, pretože deti chcú všetko. Odporúčam pripraviť si aj väčší obnos peňazí a pevné nervy ..

Samotný výlet do Warner Bros štúdií, kde sa po 10 rokov natáčal Harry Potter bol pre nás všetkých veľkým zážitkom. A to ja som len taký bežný znalec celej tejto čarodejníckej tématiky.
Naozaj sa nudiť nebudete a peniaze za výlet ste dobre investovali. Nuž a ak máte doma nejakých ozajstných fanúšikov Harry Pottera… prečo by ste si takýto výlet nemohli aj ako celá rodina nájsť pod vianočným stromčekom?!

Processed with VSCO with hb1 preset
Processed with VSCO with hb1 preset

Pre viac informácii, lístky a aj virtuálnu prehliadku klikajte sem.

fotky: LeMini.sk