Najväčšia cestovateľská sezóna vypukne už čoskoro a vy si už istotne robíte plány, ako bude vyzerať práve tá vaša dovolenka. Ak ste ešte stále len v štádiu rozhodovania, kam sa vybrať a kde sa na svojich cestách ubytovať, prečítajte si náš cestovateľský špeciál. Poradíme vám, ako sa ubytovať bez cestovnej kancelárie, a to maximálne pohodlne s celou rodinou!

Myslite predovšetkým na pohodlie

Pre rodiny s deťmi (najmä pre tie viacčlenné) je cestovanie omnoho zložitejšie než pre pár či sólo cestovateľov. Problém nastáva najčastejšie pri výbere ubytovania. Hoci mnohé hotely odvážne tvrdia, že ako štvročlenná rodina sa vďaka prístelkám zmestíte aj do štandardnej dvojlôžkovej izby, zvyčajne je opak pravdou. Okrem toho, že si za ne ešte aj mnohokrát priplatíte, budete sa cítiť stiesnene a nepohodlne. A čo je to potom za dovolenka, keď si na nej vôbec neoddýchnete? Preto rada nad zlato znie: prižmúrte oko pri cenách ubytovania a radšej myslite na pohodlie svojej rodiny.

kidCoeCOver
kidCoe2
kidCoe3

Celý byt alebo dom len pre vás

Výborné riešenie, ako sa vyhnúť rodinnej “tlačenici” v jednej izbe, je ubytovanie v apartmáne, byte alebo priamo celom dome, ktorý bude len pre vás. Webový portál kidandcoe je zameraný špeciálne len na cestovanie pre rodiny s deťmi a takéto služby združuje na jednom mieste. Všetky domy, vily či byty sú starostlivo vybrané práve pre rodinné pohodlie. Ubytovanie je, prirodzene, v rozličných častiach sveta, no jedno majú tieto miesta spoločné – ich štandard je naozaj vysoký. Samozrejme, treba počítať s tým, že ak si vyberiete zo všetkých ubytovaní ten najmalebnejší dom s bazénom a výhľadom na more či Eiffelovku, ceny zaň budú pomerne vysoké. Netreba však zúfať dopredu. Stačí si len nájsť trochu voľného času, pohľadať medzi ponukami a určite nájdete niečo, čo vám bude vyhovovať nielen po estetickej a praktickej, ale aj po finančnej stránke. Ceny sú uvedené vždy za celý dom alebo byt s kompletným vybavením – dokonca aj s detskými postieľkami či celými detskými izbami!

Vyhľadávajte pohodlne s Airbnb

Kidandcoe nie je jediný webový portál, ktorý ponúka súkromné ubytovanie. Aktuálne najpopulárnejším z takýcho webov je airbnb.com, ktorý je veľmi prehľadný a intuitívny. Jednoducho zadáte do vyhľadávača miesto a dátum svojho pobytu, prípadne ostatné požiadavky, ako napríklad wi-fi, parkovanie, blízkosť pláže či bazén, klimatizácia alebo čokoľvek iné podľa vašich priorít, a vyfiltruje sa vám ubytovanie podľa vašich preferencií. Potom už len stačí porovnať ponuky a vybrať si tú najvhodnejšiu z nich.

kidCOe5
kidCoe4
kidCoe

5 tipov, s čím počítať pri súkromnom ubytovaní

Ubytovanie v súkromí bez cestovnej kancelárie má pre rodiny ďaleko viac výhod ako nevýhod. Ak sa ale rozhodnete pre takéto ubytovanie, mali by ste predsa vedieť, že:

1. budete potrebovať dostatok času na dokonalé naplánovanie vašej výpravy – cesta autom, prípadne letenky, lístky na trajekt, diaľničné poplatky a podobne,
2. celú komunikáciu, platbu a detaily ohľadom ubytovania si vybavujete sami,
3. je potrebné dôkladne skontrolovať vybavenie apartmánu či domu a uistiť sa, či sú tam napríklad uteráky alebo posteľná bielizeň,
4. upratovanie počas pobytu je zväčša vo vašich rukách – priplácate len za celkové upratanie domu po vašom odchode,
5. jedlo si kupujete a pripravujete sami, preto treba rátať s časom a nákladmi navyše.

Veľa šťastia a peknú dovolenku!

Veríme, že sme vás dnes aspoň trochu inšpirovali a ak aj naše tipy nevyužijete hneď, nechajte si ich ako zálohu do budúcna. Možno ich budete mať príležitosť vyskúšať ďalšie leto alebo hoci aj cez zimné prázdniny. Tak či onak, želáme vám krásnu letnú dovolenku, nech je predovšetkým plná skutočnej rodinnej pohody!

fotky: kidandcoe.com