Vianoce sú už naozaj za dverami a tomuto najkrajšiemu obdobiu v roku by sa rovnako mohlo hovoriť aj najstresujúcejšie obdobie v roku. Odvšadiaľ na vás totiž zízajú nazdobené stromčeky, voňavé koláčiky, pobalené darčeky či dokonca vyfinté vianočné outfity.
Nič však ne-mu-sí-te! Nájdite si vlastné tempo a snažte sa tento krásny čas užiť si čo najviac. Ja som ešte nepiekla, darčeky len pomaly hromadím, outfit vôbec neriešim.. a nemám stres.

Jediné na čo som sa zatiaľ predvianočne zamerala je výzdoba. Vlastnoručne vyrobené ozdoby a dekorácie rozžiaria každý stromček či vianočne nazdobený stôl. Navyše všetko môžete tvoriť spolu s deťmi. Nájdite si preto na seba čas, spomaľte a vytvorte pre sebe či blízkych niekoľko originálnych vianočnych dekorácií.
Dnes si vyrobíme jednoduché papierové ozdoby a vianočné gule potiahnuté látkou.

Processed with VSCO with a6 preset

Na papierové ozdoby budete potrebovať:

tvrdý farebný papier
nožnice
lepidlo
prípadne špagát alebo stužku na uviazanie na stromček

Postup je veľmi jednoduchý. Podľa šablóny (inšpiráciu nájdete na internete) alebo podľa vlastnej fantázie.. z papiera vystrihnite niekoľko rovnakých častí. Jedna vystrihnutá časť bude tvoriť základňu, ostatné diely stredom preložte na polovicu. Preložené vystrihnuté časti postupne stredom (chrbtom) prilepujte na základňu, aby ste vytvorili priestranný efekt.
Ak chcete takúto ozdobu použiť len na stôl (viď fotka), nalepujte vystrihnuté diely len z jednej strany základne. Ak však budete chcieť túto ozdobu zavesiť  na stromček, prilepujte preložené časti z oboch strán základne.
Na záver prilepte motúzik, na ktorom bude ozdoba visieť.

Náš tip:
Papier môžete použiť aj rôzne farebný či s ozdobným dekorom. Pri lepení jednotlivých vystrihnutých dielov k sebe, odporúčam dospelácku asistenciu. Je to trochu aktivita na precvičenie trpezlivosti.

Processed with VSCO with a6 preset

Na výrobu látkových gulí budete potrebovať:

polystyrénové alebo papierové gule (zoženiete v hobby marketoch)
látku
nožnice / ozdobné nožnice
lepidlo
špagát

Z látky vystrihnite potrebné množstvo pásikov dlhých tak, aby vám omotali celú gulu a širokých cca 1 – 1,5cm. Ak máte nožnice, ktoré strihajú ozdobne, niektoré pásiky môžete vystrihnúť aj týmito nožnicami. Pásiky látky následne postupne prilepujte dokola celej gule.
Na záver na gulu omotajte špagát či ozdobnú stužku a uviažte mašličku. Látkou potiahnuté vianočné gule, budú krásne na stromčeku, alebo len tak naukladané na vianočne prestretom stole.

Domácky vyrobená výzdoba má svoje veľké čaro. Môžete si ju pripraviť presne podľa svojich predstáv v kruhu najbližších. Navyše nemusíte v obchodoch zháňať, čo aj tak nemajú a mačkať sa v davoch ľudí.

Na extrémne preťažené mamy, babičky, ženy, priateľky.., od ktorých obvykle závisia všetky predvianočné prípravy, myslel tento roka aj Lidl. Pripravil bohatú vianočnú súťaž, o ktorej si viac prečítajte tu. A ak by ste sa cítili ešte stále málo oslavované, klikajte na Lidl Santa Clara video presne sem!

lidl_letak_sutaz_santaclara_280x350_5_12_sk

Dúfam, že som vám aspoň trochu uľahčila predvianočný zhon a že prežijite krásne nazdobené Vianoce so svojimi blízkymi!

fotky: LeMini.sk