Poznáte to – kníh nikdy nie je dosť. To, samozrejme, platí aj o tých na detských poličkách. Výber detských knižiek je takmer nekonečný a príležitostí na radosť je tiež mnoho. Detskú knižnicu sa však oplatí obohatiť obzvlášť vtedy, ak sa pri čítaní kníh pre deti poučíme aj my dospelí. A tak je to aj v prípade knihy Mami, kúp mi psa!

Mami, kúp mi psa! je čarovná ilustrovaná rozprávka o radostiach a strastiach života so štvornohým miláčikom.

Kniha je krásnym pútavým rozprávaním o malom Ondrejovi na jeho ceste k naplneniu toho najväčšieho detského sna – mať vlastného psa. Vytrvalý Ondrík sa snaží svojej mame dokázať, že jeho veľké želanie myslí naozaj vážne a starostlivosť o psa neberie na ľahkú váhu. Avšak až počas letných prázdnin u svojho deda Meda sa presvedčí, že mať štvornohého priateľa nie je vôbec také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať!

ilustraciaPES

Chlapec sa na prázdninách u starého otca stretáva s rôznymi situáciami, ktoré ho nútia zamyslieť sa nad vlastnou zodpovednosťou či ľahostajnosťou ľudí – malých aj veľkých, ktorí mnohokrát zabúdajú na skutočnosť, že i pes je živý tvor, ktorého treba ľúbiť a rešpektovať. Aj napriek veselému ladeniu knižky sa autorka nezdráha poukázať na to, že pes ani zďaleka nie je plyšovou hračkou, ktorá sa dá hocikedy odložiť.

Kniha je debutom talentovanej spisovateľky Zuzany Štelbaskej a nadanej ilustrátorky Ľudmily Letkovskej.

bookPES2
Rozprávkovú knihu Mami, kúp mi psa! kúpite v bežných kníhkupectvách alebo si ju môžete objednať napríklad na www.albatrosmedia.sk.