Veľké letné prázdniny sa pomaly dostávajú do svojho tempa a tak sa deťom snažíme (v rámci možností) ponúknuť aj kvalitné čítanie ako istý druh zábavy. Dnes sme pre vás vybrali dve v podstate novinky na knižnom trhu, oslovujúce prevažne násťročných čitateľov.

Slovenskú autorku Zuzanu Štelbaskú poznáme zatiaľ vďaka jej úspešným titulom pre menšie deti  Mami, kúp mi psa!, Zornička Filipko. 

Photo-6.7.17-9-49-57

Najnovšie tituly Zuzany Štelbaskej Trinásťroční a Štrnásťroční sú pre zmenu poviedky pre čitateľov nad 10 rokov a to rovnako pre dievčatá ako aj pre chlapcov.
Nájdete v nich päť príbehov mladých ľudí, ktorí nemajú obsahovo nič spoločné, navyše každý z nich žije v úplne odlišnom časovom pásme, niektorí v minulosti, niektorí v ďalekej budúcnosti. Zhoda je len v tom, že sa všetky poviedky odohrajú na Slovensku, vždy na jednom výnimočnom mieste a dej sa ukončí v rámci dvadsiatichštyroch hodín. Údaj kto, kde a kedy, je vždy napísaný v úvode pod nadpisom.

Keďže sa jedná o poviedky, čiže kratší útvar, mladý čitateľ sa rýchlo neunaví a v jednej knihe si vie vyberať hneď z niekoľkých hlavných hrdinov. Poviedky navyše otvárajú témy zaujímavé práve pre deti nad 10 rokov, či už riešiace problémy súčasné alebo minulé či dokonca budúce.
Tu sa následne otvárajú možnosti aj pre rodičov na veľké debaty na dané témy.

bstrocni1

Knižné tituly jednoznačne odporúčame nie len na letné čítanie. Trinásťročných a Štrnásťročných kúpite napríklad v albatrosmedia presne tu a tu, alebo v každom dobrom kníhkupectve.

fotky: LeMini.sk