V Prahe sa v apríli uskutoční prvý ročník detského predajného festivalu mini, ktorý ponúkne novinky z pestrého detského sortimentu, prevažne od lokálnych značiek. Tešiť sa budete môcť na nové začínajúce značky, ale aj na generáciami overené ikony a stálice detského sveta.

Spolu s deťmi budete teda určite s nadšením obdivovať a dosť pravdepodobne aj nakupovať hračky, nábytok (Devoto, Flip Flap, Chytrá židle..), oblečenie (napríklad TOTO E Hany Zárubovej a Martiny Černej, Ice Ice Baby, Cuna vlnami, Little Rock Star, Be Birdie..), publikácie a iné zaujímavé detské produkty. Ponuka bude veľmi široká, nie len pre hravé detské duše, ale aj pre ich rodičov, od vybraných českých dizajnérov a firiem pôsobiacich na domácom trhu.

miniFestival2 miniFestival1

Na pražskom festivale mini budú môcť rodičia s deťmi tráviť čas plnohodnotne a kultúrne v esteticky príjemnom a zároveň hravom prostredí.
Približne 40 predajcov, zaplní tri poschodia elegantnej a k deťom priateľskej novorenesančnej Villy Pellé aj s jej priľahlými záhradami.

No nebude sa len nakupovať.. Súčasťou festivalu bude samozrejme aj bohatý sprievodný program pre deti. Deti si budú môcť vybrať zábavu na hravých dielňach, ktoré povedie nakladateľstvo Labyrint so šéfredaktorkami časopisu Raketa, alebo tvoriť v dielničkách – tie povedie napríklad aj originálne papierníctvo Papelote a obchod Kidtown. Na svoje si prídu aj milovníci divadla alebo módnych prehliadok.

Ak sa vám všetko veľmi pozdáva, neváhajte a nájdite si čas na návštevu. Výlet do jarnej Prahy určite bude stáť za to.
Festival mini sa uskutoční v dňoch od 6.4.-10.4.2016 vo Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6. Viac užitočných informácií nájdete na ich stránke presne tu.

Otváracie hodiny festivalu:
streda 6. apríla od 15 – 19 hod
štvrtok 7., piatok 8. a sobota 9. apríla od 10 – 19 hod
nedeľa 10. apríla od 10 – 18 hod

mini_vizual_text_c2

fotky: Petr Karšulín pro festival mini, minifestival.cz