Po dlhšej odmlke prinášame obľúbené pokračovanie rubriky o inšpiratívnych mamách okolo nás. Pre LeMini Katta Tubio pripravila krátky úvod, milión krásnych fotiek a aj krátky rozhovor s Marikou Beňadik Majorovou.

marikamix3

Mariku Majorovú pozná vačšina z nás hlavne pod menom Tonbogirl. Nezabudnem keď som prvý krát objavila jej blog! Bývala som vtedy v Londýne a pomedzi plienky a príkrmy som sa v tomto roztržitom období snažila nájst hlavne samu seba.

Obzerala som každý príspevok sto krát a žasla nad farbami a autentickosťou Marikiných fotografií. Zdalo sa mi, že do jej fotiek môžem vstúpiť, že sa tých krásnych ľudí môžem dotknúť…nechápala som ako to robí… Po čase som sa dočítala, že Marika fotí na film a podľa nej som si kúpila aj svoju prvú filmovú zrkadlovku.

Za pár rokov, keď som už žila na Slovensku a fotila svoje deti a krásy Liptova si nejakou vesmírnou náhodou zas ona našla cestu ku mne a k môjmu blogu. Poprosila ma o nafotenie ich svadby s Tomášom a ja som sa vtedy utvrdila, že alchymistove šťastie začiatočníka naozaj funguje!
Film, svadobné fotenia v tom všetkom má prsty ona a bez nej by som urcite nebola tým, kým som. Marika je preto jeden veľký míľnik v mojom živote a verím, že naše cesty sa budú aj naďalej spájať!

000032-3
000019

Naposledy tomu bolo tak v lete tohto roku, kedy sme sa stretli u nej doma. Marika je momentálne už mamičkou ročnej Mii, veselého dievčatka s krásnym, charizmatickým pohľadom. Prirodzená a šťastná v svojej novej životnej etape, s radosťou mi porozprávala ako vyzerá ich spoločný život s Miou.

Kedy vstávaš?
Vstávam s Miou, čiže každý deň inak, medzi 6.00 a 7.30, záleží ako ne/pokojná bola noc.

Aký je tvoj ranný rituál?
Máme skôr rodinný rituál, Tomáš s Miou robia spolu raňajky, čo si obaja užívajú, a ja zatiaľ mám priestor si v sprche prebrať logistickú výzvu nového dňa.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?
Každý deň je iný, ale väčšinou doobeda ideme s Miou von, či už na ihrisko, na kašu/kávu do Žufane, niečo vybaviť alebo na stretnutia rôzneho druhu. Obedujeme väčšinou doma, varím jej takmer každý deň, a okolo obeda si dáva Mia šlofík. Pooobede prichádza moja mamina, a väčšinou sú s Miou spolu až do večera (počas čoho riešim pracovné veci alebo bohapusto spím). Okolo 18.30 začína večerný rituál večera, kúpanie, knižka, uspávanie. Ak Tomáš stihne dovtedy prísť z práce, často to má na starosti on.

Ako si predstavuješ ideálne strávený deň?
Je to deň, keď sme všetci spolu, ráno sa váľame v posteli, čítame si knižky, spolu jeme, prechádzame sa, hráme sa. Večer Mia sama od seba zaspí, spí pokojne až do rána a rodičia idú do kina/baru/na večeru. Možno sa toho raz dožijeme haha.

000033-3
marikamix2

Čo cez deň nikdy nestihneš?
Nalakovať si nechty.

Čo ťa cez deň drží pri živote?
Mám pocit, že najnáročnejšie obdobie nepokojných nocí máme tesne za sebou, stihlo jej už vyrásť 16 zubov, väčšina za posledných pár mesiacov ehm, takže noci a tým pádom aj dni budú už iba lepšie, držíme si palce. Tým pádom sa cez deň teším na čas strávený s ňou, na kamarátky, ktoré sú zhodou okolností tiež aktuálne mamy, a s ktorými sa navzájom držíme pri psychickom zdraví, a na moju mamu, ktorej týmto zo srdca ďakujem za jej pomoc. Bez nej by som to nedala.

Obľúbená časť dňa?
Asi ranné túlenie sa v posteli.

Kedy chodíš spať?
Podľa toho či mám ešte večer energiu pracovať, ale snažím sa medzi 22.00 a 23.00

Čo práve čítaš?
Priebežne listujem a čítam magazíny z rôznych oblastí, najviac ma teraz baví čítať Porter. Ku knihám sa dostanem príležitostne, naposledy som čítala výborný Sklenený pokoj a nového Harryho Pottera a prichystaný mám Jej vlastný život.

000041-3
marikamix1

Kde najradšej nakupuješ oblečenie pre deti?/aká značka?
Ó, toho je viac, mňa tak celkovo baví viac detské oblečenie momentálne. Mám rada detskú líniu severského Lindexu, kožené capačky a podkolienky od moe, českú cool značku Ice Ice Baby, milé slovenské mile a ich spolupráce s rôznymi umelcami. Dizajnové vychytávky zo sveta nájdem na Alice&Alice, napríklad Gray Label je lína, ktorú by som si aj ja rada obliekla, a okrem toho predávajú aj slovenských Oolet a KaiKai. Little Hipster shop predáva dánske značky, a majú aj super topánky Enfant. A minule som dlho hľadané klasické kožené topánočky objavila na spartoo.sk.

Kde naberáš inšpiráciu?
Počas chodenia po svete a browsovaní po nete. Inšpirujú ma interiéry, dizajn, umenie, fotografia, ľudia, rozhovory s nimi. Špeciálne ľudia, ktorí dokazujú, že sa veci dajú realizovať, ktorí sa pozerajú na svet s optimizmom a vierou v dobro a silu ľudskosti. Inak sa nedá, najmä ak máte deti a rozmýšľate o ich budúcnosti.

Ako najradšej relaxuješ?
Spánkom, po ňom je celý svet nejaký taký ľahšie zvládnuteľný. Sprchou. Knihou. Pohárom vína. Rozhovorom. Prechádzkou na studenom vzduchu. Cestovaním.

000015-2
000009

fotky: kattatubio.com