Predvianočný zhon sa stupňuje a mnohí z vás ešte dokupujú a dorábajú svoje prekvapenia pod vianočný stromček. Ak práve nepatríte k tým šťastlivcom, ktorí už majú všetky darčeky nakúpené a dokonca aj zabalené, potešíme vás. LeMini myslí aj na vás a dnes vám ukáže, ako sa dá zabaliť radosť, ktorú chcete vašim najbližším dopriať na Vianoce.

Balenie darčekov do baliacich papierov zo supermarketov je jednoduché a rýchle, ale stráca pridanú hodnotu. Také darčeky dostane predsa každý.

Zabaliť darčeky môže byť niekedy poriadny problém. V prípade, že ich u vás ešte stále nosí Ježiško a majú byť veľkým prekvapením, baliť môžete iba vtedy, keď deti spia alebo nie sú doma. Vtedy sa ako najjednoduchšie riešenie javí kúpiť si v supermarkete baliaci papier s vianočným motívom, previazať peknou stužkou a mať hotovo. Alebo použiť len darčekové tašky. Tie ale darček príliš dlho neskryjú a deti ukrátia o potešenie z trhania papiera.

Ak si však na túto predvianočnú aktivitu vyhradíte o pár minút viac a trochu sa s darčekmi pohráte, môžete vykúzliť naozaj krásne a originálne balenia. Inšpirujte sa našimi nápadmi a potešte krásne vyzerajúcim darčekom seba aj svoje deti.

V duchu starých tradícií

Prvou inšpiráciou je tradičný spôsob balenia s obyčajným papierom. Výnimočný je najmä vo svojej jednoduchosti a prirodzenosti.

Čo potrebujete?

obyčajný baliaci papier (kúpite v papiernictve)
klasický jutový špagát
lepiacu pásku
šišku, vetvičku alebo medovníček na dozdobenie

balik3

Postup:

Postup je neuveriteľne jednoduchý a stačí si naň vyhradiť len niekoľko minút. Darček zabaľte do papiera a previažte špagátom. Ak vás ruky neposlúchajú a konce papiera sa roztvárajú, pomôžte si lepiacou páskou. Navrchu balíčka urobte mašličku a priviažte k nej šišku alebo medovníček na špagátiku, prípadne len pod ňu jednoducho zastrčte vetvičku. Celý darček môžete ďalej dozdobiť podľa vlastných predstáv, nezabudnite však ponechať jeho krásny prírodný vzhľad.

balik1

Pestrofarebné potešenie

Naším druhým tipom je lesklé farebné balenie, ktoré ocenia najmä tí najmenší drobci, ktorí milujú všetko čarovne ligotavé a trblietavé.

Čo potrebujete?

biely baliaci papier
lesklú priesvitnú fóliu
lepiacu pásku
sadu farebných konfiet

balik5

Postup:

Hoci si toto balenie vyžaduje o čosi väčšiu dávku trpezlivosti, ani pri ňom sa nemusíte obávať, že pri jeho výrobe strávite pol dňa. Vyžaduje si len tri jednoduché kroky. Darček najprv zabaľte do bieleho baliaceho papiera. Na priesvitnú fóliu ľubovoľne rozmiestnite farebné konfety a napokon opatrene do nej zabaľte celý darček. Konfety sa budú presúvať po celej ploche darčeka, čo vytvorí žiadaný a veľmi vydarený hravý efekt.

balik4

Krásne originálne balenie prináša dvojnásobnú radosť. Jednu vnútri a jednu, ktorú vidno už na prvý pohľad. A tých pár minút navyše už za to naozaj stojí.